Kur ceļot, ja esi zombiju fans?

Šis raksts domāts visiem "The Walking Dead", "Zombieland" un citu zombiju filmu vai televīzijas šovu faniem. Lai arī liekas, ka zombijus var satikt tikai televīzijas ekrānā vai datorspēlē, ir apkopotas sešas īstas vietas pasaulē, kur aizceļot, ja esi šī kulta fans.

Haiti.

Akadēmiķi uzskata, ka vārds "zombijs" cēlies no afrikāņu vārdiem "nzambi" – Dievs un "zumbi" – lietas, kas satur pārdabisku spēku. Tā kā ar vergu kustību afrikāņu valodas izplatījušās pasaulē – lielākoties Amerikā, tad Haiti esošo vergu pēcteči vēl arvien runā šajā valodā un lieto šos vārdus. Savulaik, vairums vergu uzskatīja, ka nāve viņus apvienos ar viņu dieviem un dzimteni. Tomēr, ja viņi izdarītu pašnāvību, viņi būtu iesprostoti savos ķermeņos un paliktu vergot mūžam, kamēr viņu dvēseles pazustu. Gadiem ejot šī doma apvienojās ar Haiti jau pastāvošo voodoo kultūru un radīja uzskatu, ka šamaņi ir spējīgi atdzīvināt mirušos un likt tiem veikt savus uzdevumus. Tādā veidā šamaņi iemantoja vēl lielākas bailes nekā paši "zombiji". No Haiti zombiju "kultūra" pārcēlās uz Amerikāņu popkultūru. Taču apmeklējot Haiti, iespējams daudz uzzināt par voodoo, šamaņiem un zombiju idejas rašanos.

Atlanta, Džordžijas štatā, ASV

Kulta seriāls "The Walking Dead" zombiju kultūru ir pārnesis pavisam jaunā līmenī. Tieši tāpēc otra vieta, kurp aizceļot šās kultūras interesentiem – ir seriāla filmēšanas vieta, kas atrodas Atlantā, Amerikas Savienotajās valstīs. Tur uz vietas atrodamas vairākas kompānijas, kuras interesentus labprāt izvadās pa filmēšanas vietām un atgādinās kuras ainas kurā brīdī televīzijas šovā tika rādītas. Ir iespēja arī sekot interaktīvai kartei un izbraukāt pilsētu pašam. Atlantā iespējams arī apmeklēt pat "The Walking Dead" kafejnīcu.

Sicīlija

Lai arī vēsturnieki uzskata, ka amerikāņu versija par zombijiem un tam sekojošais kults ir radies Haiti, arī citur pasaulē ir atrasti pierādījumi arī citās pasaules vietās un citās reliģijās. Piemēram, Grieķu literatūrā ir nereti minēta mirušo augšāmcelšanās – kā piemēram, Homēra "Odisejā", kad Odisejs upurē aunu un avi un tam seko mirušo parādīšanās, lai kalpotu viņam. Arī pati nāve Grieķijā tika skatīta vairāk nepiespiesti, nekā kas skaidri zināms un izskaidrojums – tāpēc ticība, ka mirušie varētu augšāmcelties, netika uzskatīts par ko neiespējamu. Šā iemesla dēļ arī novērojams, ka bieži apglabāšanas vietām tika virsū likti lielāki akmeņi un māla izstrādājumi – lai atturētu mirušos no atgriešanās. Interesentiem ieteikts apmeklēt Sicīlijā atrodamās daudzās senās drupas, apmeklēt Atēnas templi, kā arī Arheoloģiskos muzejus Kamarinā, Ragusā un Sirakūzā.

Gruzija

Ikviens īstens zomiju entuziasts noteikti ne reizi vien ir pārdomājis kur viņš bēgtu, ja zombiju stāsti patiešām realitātē īstenotos. Daži izvelētos labi nocietinātas villas, daži dotos ar kuģi jūrā vai okeanā. Daži slēptos būdiņā, meža vidū. Tomēr zombiju kultūras aktīvākie fani ir noskaidrojuši, ka Svaneti torņi Gruzijā varētu būt veiksmīgākā vieta pasaulē, kur slēpties no zombijiem. Torņi ir izbūvēti starp Kaukāza un Svaneti kalniem pie Inguri upes baseina. Komūnā ir aptuveni 200 nepieejami mājokļi. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – reģions vēsturiski ir bijis daudzu uzbrukumu un karadarbību mērķis, tāpēc vietējie izveidojuši stingru nocietinājuma sistēmu, lai spētu pasargāt savu ciemu. Nocietinājums veidots no stipra akmens mūra, gara pārlūkošanas torņa, kā arī citiem drošības mehānismiem. Šī vieta ir iekļauta UNESCO pasaules mantojumā un mūsdienās tā ir populāra tūristu apmeklēšanas vieta.

Evansa pilsēta Pensilvānijā, ASV

Papildu "The Walking Dead" seriālam, zombiju kultu pirms piecdesmit gadiem aizsāka Džordža Romero filma "Dzīvo miroņu nakts" 1968. gadā. Lai arī filmā netiek izmantots termins "zombijs", tajā ir stāsts par svešinieku grupas centieniem izdzīvot atdzimušu miroņu uzbrukumā. Filma savulaik saņēma kritiku par to, ka tā ir pārāk detalizēta, taču vienalga kļuva par tā laika kultu šausmu filmu žanrā. Filmas režisors tolaik bija spiests strādāt maza budžeta ietvaros, tāpēc meklēja jau esošu baismīgu vietu filmas ainām – un atrada šo mazo pilsētiņu. Pilsētā šobrīd ir iespējams apmeklēt arī Dzīvo miroņu muzeju.

Svalbāra, Norvēģijā.

Lai pasargātu pasauli un tās mantojumu no dažādām likstām (zombiju uzbrukumus ieskaitot), Norvēģijas arhepelāgā Svalbārā ir izveidota slepena un nodrošināta augu un sēklu banka, kurā pieejami teju visi pasaules faunas elementi. Visi šie pasaules faunas elementi ir ievietoti milzīgā, necaurejamā seifā, kuri tiek rūpīgi sargāti. Mērķis šādai bankai ir vienkāršs – būt par "pēdējo salmiņu" pasaules pārtikas ķēdē, ja nu gadījumā pasaule piedzīvo kādu apokaliptisku notikumu. Arī vieta – Svalbāra nav izvēlēta nejauši – tā ir vistālāk uz ziemeļiem atrodamā vieta, kuru var apmeklēt ar regulāru lidojumu. Tātad – grūti sasniedzama, bet ne nesasniedzama vieta. Reģions nodrošina dabīgu pastāvīgo sasalumu, zemu mitruma līmeni, kā arī ģeoloģisko stabilitāti. Internetā iespējams veikt virtuālu tūri pa šo, ārkārtīgi nozīmīgo un speciālo vietu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.04.2024 - 30.04.2024 ĒĢIPTE tikai no 339 EUR/personai! Latvia Tours
Kamēr ziema aiz loga vēl mēģina izspēlēt aprīļa jokus, aicinām siltā piedzīvojumā uz saulaino Hurgadu vai Šarmelšeihu! | Skatīt vairāk
no 339 EUR
Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa Estravel Latvia
Vidusjūras kruīzs ar Costa / no Savonas uz Romu / 6 naktis / aprīlis - maijs / pilna ēdināšana | Skatīt vairāk
no 519 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.04.2024 - 30.04.2024 Tet Rally Latvia Liepājas reģiona TIB
Liepājā notiks pilsētas ātrumposms, Tet Rally Latvia uzvarētāju noskaidros Dienvidkurzemes novada Vecpils autotrasē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.04.2024 - 03.05.2024 Āzija un salas. Aviobiļešu akcija SKY24.LV
Pērciet līdz 02.05. - Ceļojiet maijā // Tokija, Bali, Bangkoka, Honkonga, Deli, Maurīcija... | Skatīt vairāk
no 709 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18479514sec.