Top 10 spokainākās pasaules pilis

Kā runā, mīļākā spoku apmešanās vieta ir vecas pilis un cietokšņi. Pilis mēdz būt dažādas - lielas un mazas, krāšņas un pieticīgas, uzpostas un drūmas, slavenas un nodotas aizmirstībā. Bet katrā pilī mājo tās gars, un reizēm, saskaņā ar leģendām, arī spoki.


Fontenblo pils. Pils Fontenblo parādījās 16.gs. Tā ir vecākā ārpus - pilsētas Francijas karaļu rezidence. Starp visām Eiropas pilīm Fontenblo izceļas ar to, ka tur esot vislielākais spoku skaits. 


Edinburgas pils -  sens cietoksnis pilskalnā, kas atrodas Skotijas galvaspilsētā Edinburgā. Naktīs šajā pilī klīstot dūdu spēlmanis, kas kādreiz nozudis pazemes labirintos, kā arī bezgalvains bundzinieks, kurš, nav zināms no kurienes, parādījies 500 gadus atpakaļ.


Tauers. Taueru esot dibinājis Romas imperators Klaudijs. No dienas dienā Londonas Tauerā drūzmējas tūristi. Bet, kad pienāk nakts, tur parādās cilvēkam līdzīga figūra. Tā kontūras ir neskaidras, rēgs mirgo ar baltu gaismu un klusi slīd caur pili. Visbiežāk spokaino krāšņi ģērbtās sievietes ēnu var redzēt apmākušās naktīs. Labajā rokā tā tur savu galvu. Tas esot Annas Boleinas rēgs, kas ir karaļa Henrika VIII otrā sieva. Viņš, apvainojis Annu par laulības krāpšanu, lika tai nocirst galvu.


Vudstokas pils. Šīs pils pati senākā daļa saucas Brīnišķīgās Rozamundas tornis. 12.gs Rozamunda Klifforda bija Henrika II mīļāakā. Saskaņā ar leģendu, viņš paslēpa Rozamundu tornī, kam apkārt bija labirinti un tur nonākt varēja tikai pats karalis. Bet vienreiz, greizsirdīgā sieva izsekoja karali un nokļuva tornī. Viņa piedāvāja karaļa mīļākajai izvēlēties - nāve no zobena vai indes. Rozamunda izvēlējās indi. Un līdz pat šai dienai skaistules rēgs gaida savu karali. 17.gs. angļu parlaments nozlēma norakstīt pili par parādiem. Ierēdņi, kas tur devās, tika sagaidīti pagalam nelaipni. Rozamundas rēgs grieza otrādāk to gultas, meta ar akmeņiem un viereiz pat uzlēja guļošajiem ierēdņiem mucu auksta ūdens.  


Vindzoras pils. Pa Vindzoras pils zālēm klīstot nemierīgs hercoga Bekingema spoks, kuru pēc tā dēla lūguma, izsaucis galma astrologs, tomēr aizmirsis atgriezt atpakaļ. Tomēr, visbiežāk pilī viesojas Henrijs VIII. Viņa koka kāju čīkstēšana naktīs atskaņojas koridoros. Gan karaliskā ģimene, gan kalpone un apsardze nežēlīgi cieš no uzbāzīgajiem spokiem.

zbiroh

Zbiroh pils. Čehijā uz mežu robežas, pēc pilnīgas rekonstrukcijas 2005. gadā tika atklāta pils, kura celta jaunās renesanses stilā. Pēc leģendas, senajā 13.gs kāds Zbineks Zaics medību laikā esot apmaldījies. Pēc saulrieta tas ar savu komandu uzrāpās tuvākajā kokā, lai aplūkotu medību mērķus. Neatrodos apkārtnē nevienu dzīvu dvēseli, mednieki likās gulēt turpat koka galotnē. No rīta pamodušies, viņi atklāja, ka apkārt tiem ir uzradies milzīgs skaits briežu ragu. Zaics lika tos savākt un tik '"ragainā" vietā uzcelt pilsētu. No vārdu salikuma "savākt ragus" arī radās pils nosaukums. Vēlāk veselu tūkstošgadi šī pils bija apvīta ar noslēpumu plīvutu un neviens nejaušs ceļotājs nevarēja tajā iekļūt. Sākumā pilī drīkstēja atrasties tikai kronētas personas. Visas savas pastāvēšanas laikā Zbiroh pils tika izmantota slepeniem rituāliem.


Brezē pils daudzus gadsimtus piederēja vienai dinastijai un Kolbēru dzimtas pēctečiem. Šīs pils mīklainība spēpjas tajā, ka Brezē – tās ir divas pilis vienā: viena ir virszemes renesanses laikmeta pils, kurā dzīvo tās īpašnieki. Otrā pils iz novietota tieši zem tās – tas ir pazemes cietoksnis no 10.gs, kurā var ietilpt 500 cilvēki. Ceļotājus gaida īsts šoks, apmeklējot pazemes daļu, turklāt tā arī padara šo pili par neparastāko no visām Luāras ielejas pilīm. 


Brānas pils atrodas augstu Rumānijas kalnos. Katru gadu pilī, kurā dzīvojis grāfs Vlads Drakula, kas iedvesmojis Bremu Stokeru romāna uzrakstīšanai, apmeklē tūkstoši tūristu no visas pasaules. Kā vēsta leģensa, 15.gs Vlads palicis pa nakti šajā pilī, kura celta 14.gs.


Glemisas pils. Skotijas pils Glemisa, kas atrodas Tei upes ielejā, ir milzīgs cietoksnis ar augstiem torņiem, kas kalpoja kā mājas daudzām Stratmoru dzimtām. Šausmu stāsts šajā pilī sākās 1034.gadā, kad Skotijas karali Malkolmu II zvērīgi nogalināja vasaļi, kas sāka protestēr. Balstoties uz leģendu, sacirstā ķermeņa asinis iesūkušās koka grīdā, kas atstājušas nospiedumu līdz par mūsdienām tā saucamajā Malkolma istabā,, kurā karaļa spoks parādās līdz pat šai dienai. Stāsts par citu spoku šajā pilī sākās 1466.gadā. Kaimiņu karalistes īpašnieks esot griezies pēc palīdzības, bet asinskārais īpašnieks ieslidzījis viņu kazarmā līdz bada nāvei. Šī cilvēka spoks joprojām klīst pa milzīgo pili sirm-bārdaina vecīša izskatā. Pēc 50 gadiem šajā pilī tika sadedzināta lēdija Glemisa, kuru apvainoja par burvestībām. Kad atklājās sievietes nevainība, pils nodevās viņas dēlam. Bet nelaimīgās spoks- Pelēkā dāma, joprojām pastaigājoties pa garajiem gaiteņiem.


Goluba pils. Kā jau visām sevis cienošām pilīm, arī šai ir savs spoks- Baltā dāma. Runā, ka spoks nevienam nedarot pāri, tikai kādu satiekot, pamāj ar galvu. Sievietes vārds esot bijis Anna Baza. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
-100 € - Apvienoto Arābu Emirātu kūrorti Estravel Latvia
Līdz 31.05. - rezervējiet atpūtu 2024/2025 gada Ziemas sezonai AAE par lielisku cenu // Ietaupiet 100 € par rezervāciju | Skatīt vairāk
no 726 EUR
Līgo svinības jūras krastā Baltic Beach Hotel & SPA
23. jūnijā aicinām Jūs ciemos, lai kopīgi aizvadītu gada īsāko nakti un godam nosvinētu Līgo svētkus jūras krastā – “Baltic Beach Hotel & | Skatīt vairāk
Larnaka, Kipra. Aviobiļetes Estravel Latvia
Lidojums Rīga - Larnaka - Rīga // 1 x nedēļā // 7 naktis Kiprā // Pēdējā brīža cenas meklējiet ŠEIT | Skatīt vairāk
no 199 EUR
5* atpūta Antālijas kūrortos Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis 5* viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma // Akcija līdz 04.06. | Skatīt vairāk
no 435 EUR
Uzņēmumi


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,


Neredzamā Pasaule
,


Limbažu TIC
,


Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29214001sec.