Atklāj garāko gājēju maršrutu Baltijas valstīs

2019. gada 14. septembrī ar pārgājienu no Kabli ciema Igaunijā līdz Ainažu molam Latvijā tika atklāts pārgājienu maršruts "Jūrtaka", kura divi posmi ved cauri Carnikavas novadam.

Pārgājienā, kura mērķis bija demonstrēt Jūrtakas ideālu tūrisma nozares pārstāvjiem, piedalījās ap 200 cilvēku, arī Carnikavas novada tūrisma informācijas centra pārstāvis.

Maršruta ideāls ir vārdos grūti ietveramā labsajūta, kas rodas, kad pēc vairāku stundu gājiena nogurušo gājēju ar atplestām rokām sagaida vietējie uzņēmēji, piedāvājot maltīti un vietu atpūtai. Pieredzētais lika aizdomāties par Jūrtakas ideālu, ko varētu realizēt Carnikavā. Gājējs, kurš nogājis desmitiem kilometru, būtu laimīgs atvērt maciņu par Carnikavas unikālajiem ēdieniem un novada iedzīvotāju viesmīlīgajiem piedāvājumiem, iespēju atpūsties Gaujas upes krastā un pārlaist nakti ērtā naktsmītnē, lai nākamajā dienā piedalītos kādā novada pasākumā, ieraudzītu Latvijas garākās upes dabīgo ieteku Rīgas līcī un izbaudītu citas Carnikavas novada dabas un kultūras vērtības.

Pārgājieni, kā dzīvesveida sastāvdaļa, kļūst arvien populārāka, un arī Carnikavas novadā varam būt par nozīmīgu daļu šajā dzīvesveidā. Izbaudot Jūrtakas maršrutus kā gājēji, paši var sajust Jūrtakas ideālu un līdz ar to labāk saprast, uz ko būtu jātiecas Carnikavas novadā. Pārgājieni norūda, tie stiprina gājēju gan morāli, gan arī fiziski – vēsta arī respektablā amerikāņu ziņu un viedokļu platformā "HuffPost". Taču garās distances pārgājienu maršruts "Jūrtaka" (ap 1200 km) ir kas daudz vairāk par pārgājiena maršrutu. Jūrtaka ir 60 dienu randiņš ar Baltijas jūras piekrasti. Tā ir gara tikšanās, kas iepazīstinās ikvienu gājēju ar piekrastes bagātību un arī skarbumu. Jūrtaka sastāv no 60 atsevišķiem vienas dienas gājienu posmiem (15–20 kilometri), kurus var salikt kopā, lai veidotu vairāku dienu pārgājienu. Pārgājiena maršruta posmu sākuma un beigu punkti izvēlēti tā, lai tiem varētu ērti piekļūt gan ar privāto, gan sabiedrisko transportu. Tādējādi pat viena brīvdiena var tikt izmantota gājienam pa kādu no Jūrtakas posmiem. Projeka autori centušies veidot Jūrtaku tā, lai katra posma galā būtu iespēja paēst un atpūsties, pavadīt nakti, aplūkot dažādus apskates objektus.

Pa Carnikavas novadu ved Jūrtakas 25. un 26. dienas posmi: no Vecāķiem līdz Carnikavai un no Carnikavas līdz Saulkrastiem. Posmu līdz Saulkrastiem var sākt arī no Garciema, kur ar Eiropas Savienības Jūrtakas projektam paredzēto līdzfinansējumu ir izbūvēta koka taka gar Eimura kanāla kreiso krastu līdz jūrai. Jūrtakas projektu realizē vairākas tūrisma asociācijas Latvijā un Igaunijā, Kurzemes plānošanas reģions, kā arī Salacgrīvas, Saulkrastu un Carnikavas pašvaldības. Tā rezultātā tapušais maršruts ar galapunktiem Nidā pie Lietuvas robežas un Igaunijas galvaspilsētā Tallinā ir arī viens no posmiem Eiropas līmeņa E9 garās distances pārgājiena maršrutā, kas sākas Narvā, Igaunijā, un iet pa piekrastes rajoniem līdz pat Sv. Vincenta ragam Portugāles dienvidrietumu stūrī.

Vairāk informācijas – Jūrtakas mājaslapā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas kompekss Lielbornes muiža TAKA
Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Minizoo JuRita TAKA
Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi | Skatīt vairāk
DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS TAKA
Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. | Skatīt vairāk
Sventes viesnīca**** un restorāns TAKA
Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39763713sec.