Viedokļi: Kādas ir aktīvā tūrisma iespējas Latvijā? (Papildināts, 6 viedokļi)

Lai labi pavadītu laiku, nav jādodas nekur tālu – tepat Latvijā ir daudz un dažādas aktīvā tūrisma iespējas, par kurām daudzi nemaz nenojauš. Lai paplašinātu gan savu, gan lasītāju redzesloku, aprunājāmies ar dažādu novadu Tūrisma informācijas centru pārstāvjiem, kas mūs iepazīstināja ar tūrisma iespējām un tuvākajiem pasākumiem savā novadā.

Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas TIC vadītāja

Pašlaik galvenā aktivitāte ir akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”, kas norisinās no 1. maija līdz 25. septembrim. Šī aktivitāte norisinās Bauskas novadā, kā arī Lietuvā, tepat aiz robežas. Šīs akcijas mērķis ir iepazīstināt ar šo teritoriju tūrisma objektiem un pasākumiem. Šo akciju jau otro gadu organizē Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā. Akcijas laikā ir jāsavāc 48 zīmogi no apskates objektiem un pasākumiem, tādejādi, protams, ir iespējams iegūt arī balvas! Daudzi no šiem pasākumiem un objektiem ir bezmaksas.

Vasaras sezonā Bauska sevi ir pieteikusi kā dažādu festivālu, pasākumu pilsētu. Mūsu pilsētā norisināsies dažādi pasākumi jebkurai gaumei, piemēram, motociklu mīļotājiem "Motoklubs "Bucefals"", mūzikas festivāls “Zobens un Lemess”, kā arī kantrī mūzikas festivāls “Country Bauska”. Otro reizi šogad norisināsies mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei “Bauska TasTe”. Pasākumu sezona noslēgsies rudenī ar “Pagalmu svētkiem”.

Bauska ir izteikts kultūrtūrisma galamērķis. Novadā ir pilis un muižas, kurās notiek dažādi pasākumi un cilvēki var lieliski pavadīt laiku.

Inita Nerātne, Valmieras TIC tūrisma projektu vadītāja

Uzsākot aktīvo tūrisma sezonu, Valmierā un apkārtējos novados no 11. līdz 12. maijam norisināsies velo un kino festivāls “Kino Pedālis”, kur ikviens varēs apmeklēt piecus vienas nakts kinoteātrus ar īpaši izvēlētu festivāla filmu programmu. Kā arī varēs piedalīties neparastā velo braucienā – interaktīvā spēlē Valmieras pusē, vairāku garuma maršrutos – Ģimenes pedālis (~12km), Puspedālis (~24 km) un Dižpedālis (līdz 55 km). Jāpiebilst, ka festivāls šogad ir saņēmis “Baltic Event Awards” ceremonijā apbalvojumu, kā labākais festivāls.

Šovasar no 27. līdz 29. jūlijam norisināsies Valmieras pilsētas svētki “Valmierai 735”, kur koncertus, svētku gājienu, sacensības, meistarklases un citas aktivitātes krāšņos arī grupas “Prāta vētra” koncerts 28. jūlijā.

Savukārt no 3. līdz 5. augustam mākslas baudītāji jau trešo gadu varēs apmeklēt Valmieras vasaras teātra festivālu. Tā laikā pirmizrādes piedzīvos iestudējumi gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu auditorijai.

Dabas un aktīvās atpūtas cienītājus šajā vasarā aicinām apmeklēt jaunizveidoto Ģīmes dabas taku Valmierā, kur izveidotas laipas, skatu platformas un informācijas stendi ar dažādiem interaktīviem elementiem un interesantiem uzskates materiāliem. Taka izveidota netālu no Ģīmes dzirnavām, kur dzimis Jāzeps Vītols. Neaizmirstams ir arī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka apmeklējums un izbrauciens ar Gaujas tramvaju.

Nule aizvadītas Valmieras Mākslas dienas “Dzimšana” Valmierā, kad paralēli dažādiem koncertiem, sarīkojumiem un izstādēm, jau trešo gadu pēc kārtas atklāti “Mākslas soliņi” pilsētā. Šogad tie uzstādīti Gaujas krastā, un uz soliņiem var redzēt mākslinieku Vijas Zariņas, Kaspara Zariņa, Aivara Vilipsona un Alekseja Naumova darbus. No soliņiem paveras skaists skats uz Gauju, Vidzemes Augstskolu un centrālo tiltu. Kopā pilsētvidē izvietoti jau 11 “Mākslas soliņi”.

11 km no Valmieras, braucot Valmieras – Smiltenes virzienā, atrodas Beverīnas koku skulptūru parks un labirinti, kas ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem, individuāliem ceļotājiem, grupām un citiem interesentiem. Ik gadu parks tiek papildināts ar jaunām atrakcijām un koka skulptūrām. 2018. gada sezonā izveidotas “My Little Pony” koka poniju skulptūras, aizraujoši prāta un roku ”mežģi” un citi pārsteigumi.

Aigars Ribušs, Alūksnes TIC Tūrisma mārketinga un reklāmas speciālists

Sezonu ir uzsācis populārs tūrisma objekts – Alūksnes skatu tornis, kā arī otrs skatu tornis Alūksnes novadā, Kornatos. Šajā sezonā ir iecerēts arī pabeigt trešā skatu torņa celtniecību – tas atradīsies Dēliņkalnā. Skati, kas paveras no skatu torņiem, ir ļoti skaisti.

Sezonu uzsāks arī kuģītis “MARIENBURG” un plosts “Kaija”, ar ko ir iespējams izbraukt pa Alūksnes ezeru. Uz Alūksnes ezera lielākās salas Pilssalas ir atjaunota pludmale, kas ir ļoti skaista un labiekārtota. 

Protams, darbu vēl joprojām turpina visi iecienītie muzeji, piemēram, Bībeles muzejs, Dabas muzejs, vides labirints, kas ir slavens ar savu luminiscējošo minerālu klāstu. Arī novadā apmeklējami dažādi ievērojami muzeji – Jaunlaicenes muižas muzejs, Zeltiņu muzejs, kurā var iepazīties ar PSRS laika vēsturi. Turpat blakus bijušajā PSRS kodolraķešu bāzē šogad būs iespējams uzspēlēt arī lāzer tag.

Vasaras sezonā darbu uzsāk arī Zero Wake Park, kas atrodas Alūksnes novadā, Ilzenes pagastā. Cilvēki šeit var atpūsties no ikdienas steigas, jo parks atrodas mierīgā un idilliskā vietā.

26. maijā norisināsies tūrisma rallijs “Vidzemes pieturu piedzīvojums”, kas būs ļoti interesants piedzīvojums. Šī rallija maršruts ir no Raunas līdz pat Alūksnei. Rallija laikā ir jāapmeklē konkrēti pieturas punkti, kuros jāizpilda uzdevumi. Ātrums šajā rallijā nav noteicošais. Šis tūrisma rallijs ļauj cilvēkiem iepazīt apkārtni un uzzināt daudz ko jaunu.

Protams, turpina kursēt arī Alūksnes bānītis. Alūksnes stacijā tiek renovēts stacijas šķūnis, kurā būs pieejama instruktīva izstāde. Šo izstādi plānots atvērt līdz Bānīša svētkiem, kas būs 1. septembrī.

Irēna Romanovska, Lielvārdes TIC komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja

Jaunākais un lielākais aktīvā tūrisma objekts kopš pagājušā gada ir izklaides parks “Avārijas Brigāde”. Šis parks atrodas Lēdmanes pagastā, Lielvārdes novadā. Izklaides parks attīstās un arī šogad piedāvā daudz ko jaunu, piemēram, šogad parks tiek papildināts ar ūdens atrakciju daļu, kā arī tiks izveidots meža vilciens un dīķī varēs braukāt ar katamarāniem. Apmeklētāji, kas parkā bijuši pagājšgad, šogad droši var atgriezties, jo tajā atradīs daudz ko jaunu! 4. maijā šajā parkā notiks “Gaismas svētki”, kuros piedalīsies dažādi mūziķi, piemēram, Aija Andrejeva, Musiqq, visas dienas garumā būs vēl neredzētas atrakcijas, un, protams, svētkus noslēgs krāšņa uguņošana.

Lēdmanes pagastā ir arī “Trušu karaliste” un Baskāju taka. Cilvēki izrāda ļoti lielu interesi par šo tūrisma objektu, tāpēc šogad šī taka tiek labiekārtota un paplašināta. Lēdmanē jaunums ir arī labiekārtots tirgus laukums, kur plānots veidot amatnieku tirdziņus.

Pagājušajā gadā Lielvārdes centrā aktīvi sāka darboties Pumpura alus darītava. Tajā tiek rīkotas ekskursijas un alus degustācijas.

Maija beigās, kad sāksies ābeļu ziedēšanas laiks, Jumpravas pagastā sidrdaris Misters Plūme rīkos sidra svētkus. Svētku datums atkarīgs no laika apstākļiem, bet paredzētas gan ekskursijas un degustācijas, gan dzīvā mūzika. Ābeļu ziedēšana ir klasiska asociācija ar sidru, tāpēc ļoti gaidām šo ziedēšanas laiku!

Pašlaik tiek īstenots arī projekts, kas ir velo maršruta izveide. Šis ir reģionāls velo maršruts, kas sāksies Rīgas pievārtē un noslēgsies Ērgļos. Šim maršrutam ir arī vietējie atzari, kas pie mums ir no Lēdmanes pagasta līdz Lielvārdei un tālāk būs atzars no Lielvārdes līdz Jumpravai. Šī projekta ietvaros notiek arī dabas objektu marķēšana, pie kā pašlaik strādājam. Šis velo maršruts ir lielisks veids, kā apskatīt dabu un aktīvi atpūsties. Ja kāds nejūtas tik spēcīgs, lai pieveiktu visu maršrutu, caur Lielvārdi ir arī laba vilcienu līnija, tāpēc ir dažādas iespējas, kā piemēram, atbraukt ar vilcienu līdz Lielvārdei un tad veikt velo braucienu līdz Jumpravai un no Jumpravas braukt atpakaļ ar vilcienu. Iespējas ir dažādas.

Nika Frīdberga-Pumpuriņa, Ogres TIC tūrisma speciāliste

Pašlaik tiek veikta jauna velomaršruta marķēšana. Šis velomaršruts ir vairāku novadu sadarbības projekts – maršruts sākas Pierīgā un būs līdz pat Ērgļiem. Ogres novadā šis velomaršruts iet gar Ogres upi, uzsvars tiek likts uz Ogres upes dabas ielejas parku. Divu dienu velobrauciens notiks 21. un 22. jūnijā, tas būs aptuveni 100 km garš. Šis brauciens notiks no Mazozoliem līdz pat Ogres pilsētai.

Aktīvās atpūtas piekritēji ir iecienījuši Milžu taku. Tā ir šķēršļu taka pa koku galotnēm. Šajā takā ir trīs grūtības pakāpes. Šajā takā interesanti būs gan bērniem, gan arī pieaugušajiem, jo dažbrīd ar šķēršļiem ir tiešām jāpacīnās.

No jaunākajām atpūtas vietām iecienīts ir bērnu izklaides parks “Džungļu parks”. Šis parks ir iekštelpās, tajā ir dažādas piepūšamās atrakcijas, labirinti. Bērniem līdz desmit gadu vecumam šī ir ļoti piemērota un interesanta aktīvās atpūtas vieta.

Ogres populārākā aktīvās atpūtas vieta ir Zilie kalni. Tajā ir gan pastaigu takas, kurās var gan vienkārši pastaigāties, gan braukt ar velosipēdu, gan nūjot. Šeit atrodas arī skatu tornis, ir arī pludmale un sporta laukumi, kuros var spēlēt gan volejbolu, gan futbolu.

Suntažos atrodas piedzīvojumu parks “Aļaska”, šajā parkā apmeklējums ir iepriekš jārezervē. Parks ir līdzīgs “Milžu takai”, bet šie šķēršļi nav izvietoti pa koku galotnēm, bet gan uz vienas lielas konstrukcijas. Šeit ir arī augsta alpīnisma siena.

Plaužu ezera peldvietā pieejama arī laivu, katamarānu, SUP dēļu noma. Pilsētā ir iespējams iznomāt velosipēdus, lai izbaudītu skaisto Ogres pilsētu, atpūstos pie Ogres upes un apmeklētu tūrisma objektus.

Gita Memmēna, Saulkrastu TIC vadītāja

Saulkrastu vasaras sezona šogad sāksies ar tradicionālo sezonas atklāšanas pasākumu “Ieripo Saulkrastu vasarā!”, bet šogad sezonas atklāšana norisināsies nedēļu ātrāk – 19.maijā.

Jau maijā tiks veikta nākošā projekta “Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā” Jūrtakas posmu marķēšana un pašlaik norit darbs pie ceļveža sagatavošanas.

Šogad novads kļuvis par 2 naktsmītnēm bagātāks. 1. maijā, par godu Latvijas 100 gadu jubilejai, savas durvis vēra “Stiebri” un “Dainas”, kuru dzimtā vieta bija Latvijas novadā – Sēlijā, netālu no Lietuvas robežas. Ēkas tur tika demontētas, baļķi sanumurēti, uzkrauti un vesti 220 km līdz jaunajai mītnes vietai Saulkrastos, kur tika izvietotas 1300 m2 lielā piejūras zemes teritorijā.

Šogad ar vairākiem jauniem muzeja eksemplāriem savus apmeklētājus priecē Saulkrastu velosipēdu muzejs un atliek vien cerēt uz siltu un saulainu vasaru, lai varētu baudīt piekrastes sniegtos labumus.

Tiem, kam patīk apceļot Vidzemes piekrasti, Saulkrastu TIC sadarbībā ar Alojas, Carnikavas, Limbažu un Salacgrīvas tūrisma speciālistiem, sagatavojuši tūrisma karti “Vidzemes piekraste”, kā arī ērtu, kabatā liekamu pārgājienu karti.

Zināmi arī citi saulkrastiešu un novada viesu iecienīti TOP pasākumu norišu laiki:

9. jūnijā norisināsies Saulkrastu šlāgermūzikas festivāls. 15. – 16. jūnijs – XXV Starptautiskais pludmales volejbola turnīrs un izklaides pasākums “Saulkrastu kokteilis”. 21. jūnijā Vidzemes piekrastē būs Saulgriežu ugunskuri par godu Latvijas simtgadei. Bet dienu vēlāk 22. jūnijā – Vasaras saulgriežu ielīgošana. Viens no populārākajiem pasākumiem starptautiskais džeza mūzikas festivāls “Saulkrasti Jazz 2018” norisināsies no 16. līdz pat 21. jūlijam. Bet 3.–12. augusts tiks aizvadīts kamermūzikas festivāla “Jaunie kamermūziķi – Saulkrastiem” noskaņās. 11. augustā tiks svinēti Saulkrastu svētki un Simtgades zaļumballe. 17.–19. augustā norisināsies Saulkrastu ērģeļmūzikas dienas, bet vasaras noslēgumā 25. augustā notiks Senās uguns nakts un Saulkrastu folkloras festivāls “Pa saulei”.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un vēl līdz 19. gadsimta beigām šajā parkā būtu atrodama arī muiža. | Skatīt vairāk
Latvija
Jurita Mini zoo TAKA
JuRita Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. | Skatīt vairāk
Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15686202sec.