Uzzini, kā cilvēki sasveicinās citviet pasaulē

Visizplatītākās sasveicināšanās formas ir "Sveiks", "Čau", un "Labdien!". Taču sveicināšanās neaprobežojas tikai ar valodas palīdzību - papildus tiem pievienojas arī žesti. Kultūras ir dažādas un reizēm sveicienu veids patiešām var mulsināt. Iepazīsti citu valstu sveicienus!

"Encantado", Argentīna

Argentīnā, pirmo reizi satiekot cilvēku, pieklājīgi ir pielikt savu labo vaigu pie otra cilvēka vaiga un ar lūpām radīt skūpsta skaņu. Savukārt, uz kreisā vaiga šo žestu nav ieteicams atkārtot, ja jaunais iegūtais paziņa nedod mājienus par šādu vēlmi. Iepazīstoties argentīnieši izrunā vārdu "encantado", kas nozīmē "prieks iepazīties!".

"Dumela rra / Dumela mma", Botsvāna

Botsvānā cilvēki, satiekot viens otru, vienmēr cenšas pateikt "sveiki", pirms uzsāk sarunu par citām lietām. Tiekoties ar vīrieti, lieto sasveicināšanās frāzi "Dumela rra", bet, ja ar sieviete, tad "Dumela mma". Pēc Botsvānas paražām, seko rokasspiediens, saspiežot otra roku, abu cilvēku īkšķiem ir jāsaskaras un sveicienu noslēdz ar parastu rokasspiedienu.

Beduīnu vīrieši

Beduīnu vīrieši ir tuksnešu klejotāji, līdzīgi kā arābi. Beduīni ir liela cilts, kas visu savu dzīvi pavada tuksnesī un saglabā savu kultūru jau gadu simtiem. Pēc viņu domām, deguna galu berzēšana ar paziņu ir vienīgais veids kā sveicināties vienam ar otru. Sievietes to dara, pat neskatoties uz to, ka seju klāj galvassega.

"Nin Hao", Ķīna

Pirmais, ko apgūst, mācoties ķīniešu valodā, ir sveiciens. "Nin Hao" nozīmē "Sveiks", kas vairāk apzīmē cieņu nekā frāze "Ni Hao". Sekojot ķīniešu paražām, sasveicinoties tie noliecas uz priekšu, nokrīt ceļos uz grīdas un pieskaras ar pieri pie zemes. Šī tradīcija sāk izzust, bet daudzi to dara vēl joprojām, īpaši gadījumos, kad tiek sveicināti vecāki cilvēki. Šāds sveiciens simbolizē cieņu.

"Bonjour", Francija

Franču sveiciens izpaužas caur skūpstu uz vaiga. Reizēm cilvēki skūpsta vaigu pat četras reizes.

"Eskimosu sveiciens", Grenlande

Eskimosiem un Inuītiem ir īpašs sasveicināšanās veids, kas pazīstams kā Kunik. Eskimosi sasveicinās, pieliekot degunu un virslūpu pie kompanjona vaiga vai pieres, tādējādi ieelpo otra smaržu un apmainās elpām.

"Namaste", Indija

Indieši saliek kopā rokas un viens otram pasaka "Namaste". Senās paražās cilvēki sasveicinoties notupjas zemē un pieskaras otra cilvēka kājām.

Ohaijo, Japāna

Japāņi, izrunājot vārdu "Ohayou", paklanās otra priekšā. Tas ir veids kā viņi izrāda cieņu pret vecākiem cilvēkiem un citiem ikdienā satiktajiem.

"Selamat", Malaizija

Malaizija ir daudzkultūru valsts, kurā cilvēki lielākoties ir konservatīvi. Neskatoties uz dažādām kultūrām, tie sveicinās vienādi. Viņi viegli ar abām rokām pieskaras otra cilvēka rokai un virza savas rokas klāt pie sirds. Tajā pašā laikā sakot vārdu "Salemat".

"Tena Koe", Maori

Maoru tauta sasveicinoties piespiež pieri un degunu pret otra cilvēka pieres un deguna.

Mikronēzija

Mikronēzijas sastāv no daudzām salām. Katrā no tām ir individuāls rituāls kā sasveicināties. Piemēram, Māršala salās iedzīvotāji sasveicinoties paceļ uzacis.

"Salaam", Tuvie Austrumi

Tuvo Austrumu cilvēki sasveicinās, sarokojoties un noskūpstot otra vaigu divas līdz trīs reizes. Šāda paraža ir attiecināma tikai uz sava dzimuma pārstāvjiem.

"Kamusta" Filipīna

Sasveicinoties ar vecāka gadu gājuma cilvēku Filipīnās, otram ir jāpieliecas un jāpiespiež piere viņa plaukstas virspusei, tādējādi izrādot tiem cieņu. Šāds sasveicināšanās veids tiek saukts par Mano.

"Здравствуйте", Krievija

Krievijā cilvēki, kas uzņem ciemiņus, sveicina viens otru, pasniedzot viesiem maizi un sāli. Krievi maizi uzskata kā vērtīgu produktu un ēdot to kopā ar sāli, tas simbolizē draudzību uz ilgu laiku.

"Aijubovan", Šrilanka

"Aijubovan" ir tradicionāls sasveicināšanas veids Šrilankā, kas nozīmē "ilgu veselību". Sasveicinoties Šrilankā cilvēki tur savas rokas pie otra cilvēka rokām.

"Tashi Delek", Tibeta

Tibetiešu sveicināšanās veids var likties diezgan smieklīgs, viņi izbāž mēli, kas pretēji citām kultūrām netiek uzskatīts par nepieklājīgu un rupju rīcību!

"Sawasdee Kha", Taizeme

Taizemē cilvēki sasveicinoties saliek rokas pie krūtīm, paklanās ar galvu tik daudz, lai rokas īkšķi pieskartos zodam un rokas pieskartos pierei.

"Dobry den", Ukraina

Ukraiņu vīrieši novelk cimdus, pirms sarokojas ar viesiem, kas pārstāv vīriešu dzimti. Runājot pret sievietēm - vīri noskūpsta roku, kas parāda cēlsirdību. Vīrieši nedrīkst "kratīt" sievietes roku, jo tas neietilpst viņu tradīcijās.

"Hey", Amerikas Savienotās valstis

Mūsdienās amerikāņi sarokojas formālās situācijās un apmainās ar smaidiem. Tie, galvenokārt, sasveicinās apskāviena veidā, taču amerikāņu vīriešiem ir tendence arī uz dūru saskaršanos.

"Bwanji", Zambija

Zambijā nav konkrēts sasveicināšanās veids, satiekot kādu vietējo iedzīvotāju. Tie nekavējoties jautās: "Kā tev iet?".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.03.2024 - 01.04.2024 Taizeme - dažādām gaumēm Estravel Latvia
Taizeme - piedzīvojumi // atpūta spa kūrortos // Izvēlieties ceļojumu atbilstoši savai gumei! Piedzīvojumu ceļojumiem - atlaides! | Skatīt vairāk
no 367 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.03.2024 - 02.04.2024 Lieldienu pasākumi Alūksnē! Alūksnes TIC
Alūksnes novadā Lieldienās iedzīvotājus un viesus priecēs daudzveidīgi un koši svētku pasākumi, kuros būs iespēja spēlēt jautras spēles, krāsot | Skatīt vairāk
6 trending travel destinations for 2024 airBaltic
Venture beyond the ordinary and enjoy the picturesque views, historical sights, and pristine nature of the Balkans. | Skatīt vairāk
79 EUR
Atklājam Turcijas sezonu! CelojumuBode.lv
Piedāvājumā mazcenas viesnīcas ar izlidošanu no Rīgas un Viļņas kā arī LUX viesnīcas ar vilinošām sezonas sākuma cenām... | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13179111sec.