Rēzeknē ar dažādiem pasākumiem svinēs Bibliotēku nedēļu

No 2019. gada 22. līdz 28. aprīlim Latvijā noritēs Bibliotēku nedēļa, un tas parasti ir laiks, kad bibliotēkas ar dažāda veida norisēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un bibliotēku nozīmei sabiedrībā. 

2019. gada Bibliotēku nedēļas tēma: "Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām". Tēmas izvēle sasaucas ar Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 85. ģenerālkonferences nosaukumu "Libraries: dialogue for change", kas 2019. gadā notiks Atēnās, Grieķijā.

Šogad, Bibliotēku nedēļā, Rēzeknes pilsētas bibliotēkas – Centrālā bibliotēka, 2. bibliotēka un Bērnu bibliotēka aicina pie sevis visu vecumu cilvēkus. Bibliotēkas piedāvā izzinošas ekskursijas, medijpratības stundas visām vecumgrupām, nodarbības e-grāmatu lietošanas prasmju apguvē, datubāzu lietošanas gudrības un vēl daudz ko citu. Piedāvātās aktivitātes ir bez maksas, grupas aicina iepriekš pieteikties (Rēzeknes Centrāla bibliotēka, tālr. 64622061; 2. bibliotēka, tālr. 64632723; Bērnu bibliotēka, tālr. 64623069).

Bibliotēku nedēļas laikā notiks akcija "Atnāc un iegūsti. Atlaide parādniekiem". Akcijas laikā no aizmāršīgajiem lasītājiem, kuri ieradīsies bibliotēkā un nodos grāmatas, kavējuma soda nauda netiks iekasēta. Šajā laikā ir iespējams arī atjaunot bibliotēkas abonementu tiem lasītājiem, kuri nav varējuši nomaksāt soda naudu par laikus nenodotajām grāmatām. Vienīgais noteikums – akcijas laikā jāatnāk uz bibliotēku. Šajā sakarā aicinām būt atbildīgiem par bibliotēkā paņemtajiem materiāliem.

Citas Bibliotēku nedēļas aktivitātes.

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, Atbrīvošanas alejā 81:

24. aprīlī plkst. 16.00 notiks vispārizglītojošs pasākums "Cilvēka ekoloģija", kuru vadīs Ilga Gorsvāne, sertificēta NLP meistare, NLP pasniedzēja;

25. aprīlī plkst. 15.00 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas Gada balva "LASIs 2018" svinīgs pasākums;

26. aprīlī plkst. 14.00 Latgaliešu valodas radošā darbnīca (atzīmējot 27. aprīli – Latgales kongresa dienu).

No 23. – 28. aprīlim skatāma foto izstāde "#bibliotekārumode".

No 23. – 28. aprīlim skatāmas grāmatu izstādes "Mazas, lielas, biezas, plānas…", "Lasītājs iesaka lasītājam".

2. bibliotēkā, Atbrīvošanas alejā 166:

No 23. – 26. aprīlim noritēs  foto akcija "Grāmata – kā personības turpinājums jeb nofotografējies ar savu grāmatu!"

No 23. – 28. aprīlim skatāma tematiska  izstāde "Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām" un grāmatu izstāde "Lasītājs iesaka lasītājam".

Bērnu bibliotēkā, Dārzu ielā 55:

No 23. –  28. aprīlim skatāma tematiska izstāde "Mēs – Latvijas Gaismas pils simtgadē".

Bibliotekāri dod iespēju piekļūt informācijai, zināšanām un kultūrai, atbalstot mācīšanos, radošumu un iedvesmojot sabiedrību. Šiem amata nesējiem ir svarīgi stāstīt par bibliotēku nozīmi kultūrā, izglītībā, valsts un sabiedrības attīstībā! Bibliotekāri iedrošina cilvēkus mācīties, attīstīties un pieņemt drosmīgus lēmumus!

Esiet zinātkāri un drosmīgi, nāciet uz bibliotēku!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.08.2020 - 10.08.2020 Kāpēc sāp mugura un locītavas? Jantarnij Bereg
Mūsu ķermenis ir atrodas nemitīgā smaguma spēka ietekmē. Mēs pastāvīgi piedzīvojam ievērojamu slodzi, it īpaši jaunības gados...papildu info pa | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas kompekss Lielbornes muiža TAKA
Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. | Skatīt vairāk
Višķu amatnieku ciems TAKA
Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās. | Skatīt vairāk
Vasaras maigums Baltic Beach Hotel & SPA
Lutinošas brīvdienas Jūrmalā. Baseins ar siltu jūras ūdeni, SPA programma pēc izvēles, bagātīgas brokastis ar skatu uz jūru un ērts numurs saldam | Skatīt vairāk
189 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36140108sec.