Zilo ezeru zemē veidos vērienīgu atpūtas zonu ar laivu staciju, dabas taku un promenādi

Projekta koncepcija būs jāapstiprina, lai varētu ķerties pie tehnisko risinājumu detalizētākas izstrādes. Tehniskajam projektam jābūt pilnībā gatavam līdz aprīļa beigām.

Saskaņā ar projektētāju ierosinājumu ezera apkārtējā teritorija tiks iedalīta sešās zonās:

  • promenāde,

  • pludmale,

  • kanāla zona,

  • laivu stacija,

  • kempings,

  • dabas taka.

Promenādes zona savienos pludmali ar dabas taku un vīsies gar Atbrīvošanas aleju. Pieeja pastaigu celiņam tiks nodrošināta gan no galvenās ielas, gan tieši no pludmales. Vairākās vietās krasta zona būs jāpaplašina un jāstiprina.

Promenādes zonā paredzēts uzbūvēt koka laipas, četras peldošās laivu piestātnes, ap kurām tiks iztīrīts ezera dibens. Atpūtnieku vajadzībām uzstādīs soliņus, labiekārtos un izdaiļos zaļo zonu. Privātās teritorijas plānots norobežot ar koka apžogojumu un vārtiem (lai nodrošinātu piekļuvi pie ezera) vienotā stilā. Promenādes centrāldaļā uzstādīs laukumu ar ielu trenažieriem, bērnu rotaļu laukumu, betona galdus un soliņus, kā arī ierīkos piknika un ugunskuru kuršanas vietas.

Piebraucot pie promenādes no Atbrīvošanas alejas puses, tiks ierīkota stāvvieta 20 automašīnām (kādreizējās glābšanas stacijas tuvumā), kā arī papildu 10 vietas transportlīdzekļu novietošanai būs pie pikniku zonas.

Tajā pašā teritorijas daļā ekstremālu izklaižu cienītājiem par privātinvestīcijām jau uzbūvēta 200 metru gara veikborda trase.

Pludmales zona paliks savā pašreizējā vietā. Tajā jau iekārtots bērnu laukums un volejbola laukumi, kas tiks atstāti turpat. Pakalnā būs kafejnīca ar terasi pirmajā stāvā, savukārt ēkas otrajā stāvā izvietosies glābēju postenis. Kafejnīcai blakus būs atrakciju rampa ar skatu laukumu. Zem tās plānots ierīkot gan bērniem, gan pieaugušajiem interesantu šķēršļu joslu.

Kanāla zona savienos laivu stacijas zonu ar pludmali (no Brīvības ielas puses). Galvenais uzdevums – padarīt to atpūtniekiem pievilcīgu, jo pašlaik tā izskatās nepatīkami. Tāpēc paredzēts atjaunot esošā dzelzsbetona tilta segumu un uzstādīt koka margas ar apgaismojuma elementiem. Tāpat pie paša ezera būs pāreja pār Kovšu upi (kanālu) – jauns koka tiltiņš.

Laivu stacijas zona atradīsies Kovšu ezera ziemeļrietumu daļā. Tajā tiks izvietota laivu piestātne un inventāra uzglabāšanas, nomas un to tehniskās apkalpes ēka. Protams, tiks nodrošināta arī atbilstoša infrastruktūra ērtai piekļuvei un piebraukšanai ar laivām: noeja, stāvvietas 10 automašīnām (tostarp arī ar piekabēm). Ziemas periodā laivu staciju varētu izmantot ziemas sporta veidu inventāra nomai.

Kempinga parks atradīsies ezera rietumu daļā un tiks savienots ar Ezera ielu. Tā kā patlaban tā ir purvaina vieta, paredzēts veikt uzbērumu, lai šī teritorija būtu izmantojama. Administrācijas ēka un kempinga vietas izvietosies līnijā zonas rietumu daļā, lai nodrošinātu to efektīvāku pieslēgšanu inženierkomunikācijām un atstāt iespēju nākotnē paplašināt kempinga zonu (plānotas 14 vietas vieglajām automašīnām un 18 kempinga vietas, ko būs iespējams paplašināt līdz 42 vietām). Pārējā teritorijā būs telšu vietas un atpūtas zona, kā arī peldvieta. Kempinga zonu no parka atdalīs žogs.

Dabas takas zona atradīsies ezera dienvidu un dienvidrietumu pusē. Diezgan sarežģīts un purvains zemesgabals, kas stiepsies gar Kovšu upi, savienojot promenādi ar Atbrīvošanas aleju. Dabas taku veidos koka laipas uz pāļiem un gruntsceliņš. Gar dabas taku tiks uzstādīti soliņi atpūtai un trīs peldošās laipas ar jumtu zvejnieku vajadzībām. Turpat būs arī vietas zivju piebarošanai.

Jāpiebilst, ka Kovšu ezera parka teritorijas būs pieejamas arī personām ar īpašām vajadzībām. Celiņu līmeņu maiņas pārvarēšanai tiks nodrošināti pandusi, kafejnīcas otrajā stāvā varēs nokļūt, izmantojot īpašu pārcēlāju. Katras ēkas projekts paredz atsevišķas tualetes personām ar īpašām vajadzībām, kā arī visi sakaru līdzekļi – pogas, zvani, rokturi utt. būs viņiem sasniedzamā un ērtā līmenī. Nevienām durvīm nebūs sliekšņa.

Galvenais jautājums, kas var nākt lasītājiem prātā, izlasot visu minēto, ir šāds: kad tiks iesākta šīs grandiozas idejas realizācija, vai arī viss šis vērienīgums tā arī paliks skices veidā uz papīra un tiks atlikts līdz labākiem laikiem?

Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs: "Tiklīdz tehniskā projektēšana tiks pabeigta, izsludināsim iepirkumu būvdarbu veikšanai. Idejas īstenošanai kopumā varētu būt nepieciešami 2,5-3 milj. eiro, iekļaujot Brīvības un Ezera ielu daļēju rekonstrukciju. Protams, piesaistīsim arī ES fondu līdzekļus. Tā kā kafejnīcu, laivu staciju u. c. paredzēts iznomāt uzņēmējiem, pašvaldība paredz 15–20 jaunu darbavietu izveidošanu. Būtībā plānojam īstenot visu projektu 2016.–2017. gadu laikā."


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs Hercogs Mārupe
Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga | Skatīt vairāk
Latvija no 4 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.09.2019 - 26.09.2019 Ceļotāju stāstu vakars Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
25.septembrī plkst. 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz rudens sezonas pirmo Ceļotāju stāstu vakaru par izaicinošu pārgājienu | Skatīt vairāk
Dabas SPA, Silene Resort&SPA**** TAKA
Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu. | Skatīt vairāk
Minizoo JuRita TAKA
Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30456495sec.