6 jauniešu ceļošanas tendences, kas maina industriju

Gados jauni patērētāji iedvesmo uz pārmaiņām jebkurā industrijā, it īpaši ceļošanā. Tiem, kurus interesē, kas nākotnē sagaida “mileniāļu” un “z-paaudzes” ceļotājus, New Horizons aptauja risina tādas globālas raizes kā “ vai komunikācija aci pret aci novecos tāpat kā parastais telefons?” vai “kā nekustamo īpašumu tirgus var sacensties ar “mileniāļu” mīlestību pret avokado grauzdiņiem”? 

Patiesībā New Horizons IV: globāls pētījums par jauniešu un studentu ceļotāju, kuru veic WYSE Travel Confederation, reizi piecos gados apskata 6 “mileniāļu” un “z-paaudzes” ceļošanas tendences, lai izveidot perspektīvu, kā industrija varētu mainīties tuvākajā laikā un arī ilgtermiņā. 

No 57,000 aptaujā apkopotajām atbildēm tika identificētas 6 galvenās ceļošanas tendences, kas dominē jauno ceļotāju prātos.

Naudas "notriekšana" uz jauniem iespaidiem

Jaunākās paaudzes ļoti piesaista kulinārijas iespaidi. Kad jauniešiem tika jautāts, kur viņi būtu gatavi tērēt jeb "notriekt" naudu, 37% atbildēja, ka tērētu uz jauniem ar ēdieniem un dzērieniem saistītiem iespaidiem. Tam sekoja dažādi pasākumi un festivāli, kurus minēja 27% aptaujāto. 18% atbildēja, ka daudz būtu gatavi tērēties uz tēlotājmākslu un izpildītājmākslu, bet 16% - uz ekstrēmajiem un adrenalīna sporta veidiem. Arī ekskursijām gidu pavadībā daudz līdzekļu būtu gatavi atvēlēt 12% jauno ceļotāju.

Toties “mileniāļi” un “z-paaudzes” ceļotāji nemīl izdot daudz naudas par apmešanās vietu un lidmašīnas biļetēm. Tikai 10% būtu gatavi maksāt par augstākas klases apartamentiem un tikai 6% piemaksātu par papildus vietu kājām lidmašīnā. Arī pirmās un biznesa klases lidmašīnas biļetes jaunajiem patērētājiem nešķiet pievilcīgas.

Aptaujā atklājās, ka no 2012. gada par 26% procentiem pieaudzis aktivitāšu skaits, kurās piedalās jaunie ceļotāji, norādot, ka ceļojumu plānotājiem maršrutam labāk pievienot aktivitātes, kas sniedz unikālas, vienreizējas pieredzes nekā izstrādāt luksus ceļojums, ko pārdot “mileniāļiem”, iesaka New Horizon.

Vieglāka piekļuve informācijai tiešsaitē

Tā ir nolietota frāze, ka “jaunie ceļotāji vienmēr iegrimuši savos viedtālruņos”, tomēr pierādījumi to apstiprina. Par komunikāciju "aci pret aci" tiek aizmirsts un jebkuras paaudzes patērētāji ir daudz klātesošāki sociālajos medijos un tiešsaistes resursos. 

Aptauja rāda, ka ceļojuma plānošanā svarīgs informācijas avots ir ģimene un draugi, bet sociālo tīklu un interneta nozīme manāmi augusi kopš 2002. gada. Tāpat augusi arī ceļotāju izmantoto avotu skaits informācijas ievākšanai.

2002. gadā ceļotāji informāciju par saviem ceļošanas galamērķiem meklēja tikai 3 avotos. 2017. gadā šis skaitlis ir palielinājies līdz 10,5. 2002. gadā 70% jauniešu ceļojumu tika rezervēti ceļojumu aģentūru ofisos. Šobrīd lielākā daļa šī biznesa tiek nodota piegādātājiem un uzņēmumiem tiešsaitē. 

“Z-paaudze” ir digitālā paaudze. Gandrīz trīs ceturtdaļas no rezervācijām 2017. gadā veiktas ar viedtālruņa palīdzība. Tiem uzņēmumiem, kuru mērķauditorija ir šī paaudze, ir jāmeklē inovatīvi saskarsmes veidi, lai pievērstu šo ceļotāju uzmanību. 

Specifiskas izmaiņas populārākajos galamērķos 

Vērojamas nelielas izmaiņas jauno ceļotāju populārākajos galamērķos. Lai gan izplatītāko galamērķu sarakstu veido tās pašas valstis, jaunie ceļotāji izvēlas apmeklēt tālākus reģionus. 

2017. gadā populārākie jauniešu galamērķi bija ASV, Spānija, Francija, Itālija, Lielbritānija, Vācija, Nīderlande, Austrālija, Taizeme un Austrija. 

Kamēr ASV, Francija, Itālija, Spānija un Lielbritānija joprojām atrodas pirmajā pieciniekā populārāko galamērķu sarakstā, Austrālija šajā sarakstā vairs nav, taču nemainīgi palielinās jauniešu interese par Nīderlandi. Kanāda, kas bija iecienītāko galamērķu sarakstā gan 2007, gan 2012. gadā, šo sarakstu pameta 2017. gadā, tāpat arī Austrija. Arī jauniešu interese par ASV samazinājusies.

New Horizons norāda, ka jaunieši joprojām vēlas apmeklēt ASV, bet izvēlas ceļot pa mazāk apmeklētiem reģioniem.

Digitālo klejotāju pieaugums

New Horizons pētījums atklāj, ka digitālā klejošana (cilvēki, kas iztiku pelna izmantojot telekomunikāciju tehnoloģijas un mēdz strādāt attālināti, piemēram, sēžot kafejnīcās, bibliotēkās, atpūtas transportlīdzekļos, un reizē apceļo pasauli) ir populāra globālā mērogā. Lai gan šie cilvēki joprojām sastāda tikai nelielu daļu no ceļošanas industrijas (0,6%), kopā tie ir 1.8 miljoni ceļojumu. Šī tendence rada izmaiņas dažos galamērķos, kas jau šobrīd klejotājus apgādā ar koplietošanas darba telpām, apartamentiem un citiem pakalpojumiem.

Digitālie klejotāji dalās ar saviem piedzīvojumiem, pieredzi un dzīves stila padomiem blogos, kuri, kā New Horizons noskaidrojis, atstāj lielu ietekmi uz jaunajām paaudzēm. 

Veidi, kā apmierināt jauno ceļotāju vēlmes

New Horizons identificēja trīs galvenos veidus, kā apmierināt “z-paaudzes” un “mileniāļu”  vēlmes – galamērķis, ceļojuma garums un aktivitātes.

Aptaujā tika noskaidrots, ka ceļojuma ideālais garums ir viens mēnesis, turklāt jaunieši stāstīja, ka sāk zaudēt prieku par ceļojumu pēc 3 līdz 6 mēnešu prombūtnes. Arī daudz dažādas izklaides un aktivitātes galamērķī palielināja prieku par ceļojumu un ceļošana ārpus dzimtā reģiona vai valsts sagādāja lielāku prieku. Visvairāk prieka “mileniāļu” un “z-paaudzes” ceļotājiem sagādāja ceļojumi uz Meksiku, Japānu, Indonēziju un Peru. 

Ceļošanas nākotne ir “z-paaudze”

Līdz 2020. gadam “z-paaudze” būs lielākā patērētāju grupa, un tāpat, kā citas paaudzes iepriekš, radīs lielas izmaiņas ceļošanas tirgū.

Pāris ievērojamākās tendences ir manāmas jau šobrīd- tāpat kā “mileniāļi”, arī “z-paaudzes” ceļotāji veiks rezervācijas tiešsaitē, bet tie mazāk izmantos starpniekserverus. “Z-paaudzes” ceļotāji ir sociālāki nekā “mileniāļi” un vēlas vairāk kontaktēties ar vietējiem iedzīvotājiem galamērķī.

“Z-paaudze” arī vairāk fokusējas uz aktivitātēm un visdrīzāk vairāk izmantos sociālos tīklus -  šī paaudze arī meklē jaunus kanālus, kas nemitīgi parādās. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Oranžās brīvdienas koncerts Padures muiža
Sestdien, 18.maijā plkst. 19:00 – 20:30 Muižā vēl nebijis koncerts. Uzstāsies grupa Oranžās Brīvdienas, kuras saknes meklējamas Padurē. | Skatīt vairāk
Latvija no 7 EUR
Izstādes Valmieras muzejā Valmieras TIC
Viesojoties Valmierā, apmeklē Valmieras muzeja pastāvīgās un mainīgās izstādes! | Skatīt vairāk
Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas) AP SAULI
Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa! | Skatīt vairāk
Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas) AP SAULI
Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām! | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.50878882sec.