TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Lidosta «Rīga» kompensēs trešo daļu pieprasījumu par lidojumu kavējumiem

Lidosta «Rīga» kompensēs trešo daļu pieprasījumu par lidojumu kavējumiem

Lidosta "Rīga" apmierinās 30% no pasažieru iesniegtajiem kompensāciju pieprasījumiem, kas saņemti saistībā ar savlaicīgu nenokļūšanu uz reisiem oktobra sākumā. Kompensācijas saņems tie pasažieri, kas lidostā bija ieradušies noteiktajā laikā - vismaz divas stundas pirms lidojuma.

"Lidostas vārdā vēlreiz atvainojos pasažieriem, kas oktobra sākumā Rīgas lidostā saskārās ar neērtībām. Uzņēmuma iekšienē esam rūpīgi izvērtējuši iemeslus, kas īsi pēc aktīvās vasaras sezonas beigām varēja ietekmēt drošības pārbaužu ātrumu, un strādājam pie vēl precīzākas operacionālās plānošanas ar mērķi mazināt šādu sastrēgumu iespējamību nākotnē. Lidosta dara visu iespējamo, lai izaugsmes maksimumu sasniegušā vecā pasažieru termināļa fiziskajās robežās piedāvātu pasažieriem izdevīgu lidojumu grafiku ar daudz vienlaicīgām izlidošanām un ielidošanām rītos un vakaros, vienlaikus nodrošinot ērtu un raitu pirmslidojuma procedūru norisi. Lai Rīgas lidostā neieviestu lidojumu laiku ierobežojumus jeb tā dēvēto "slotu sistēmu", kas ļautu izlīdzināt pasažieru plūsmu dienas laikā, taču būtiski kaitētu lidotgribētāju un aviokompāniju interesēm, pirms plānotās termināļa paplašināšanas pasažieru apkalpošanas ātrumam un kvalitātei ir īpaša nozīme," norāda lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Sadarbībā ar darbinieku pārstāvjiem un Latvijas Lidostu darbinieku arodbiedrību uzņēmums strādā pie darba organizācijas un darbinieku motivācijas sistēmas pilnveidošanas. Lai atbilstoši aktuālajai situācijai būtu iespējams elastīgi plānot personāla resursus, ir papildus apmācīti citu lidostas struktūrvienību darbinieki, kas dod iespēju tos operatīvi iesaistīt drošības kontroles norisē.

Oktobra sākumā daudzu darbinieku darbnespējas dēļ lidosta "Rīga" saskārās ar nestandarta situāciju, kuras rezultātā ir saņemts ievērojami lielāks nekā ierasts skaits ceļotāju lūgumu kompensēt izdevumus, kas radušies saistībā ar savlaicīgu nenokļūšanu uz reisiem – 67 pasažieru pieprasījumi. Ikdienā lidostā "Rīga" saņemto sūdzību skaits ir neliels – piemēram, šogad, kad nepilnos vienpadsmit mēnešos lidostā "Rīga" ir apkalpoti jau vairāk nekā 7 miljoni pasažieru, lidosta ir saņēmusi vien 0,08 sūdzības uz 1000 pasažieriem.

Individuāli izvērtējot katru no līdz šim saņemtajiem un izskatītajiem pieteikumiem, kompensāciju par savlaicīgu nenokļūšanu uz plānoto reisu saņems 21 pasažieris. Pārējos pieprasījumus lidostai nebija iespējams apmierināt, jo ceļotāji nebija ievērojuši lidostas noteikumus: uz lidojumu ieradās mazāk nekā noteiktās divas stundas iepriekš un/vai savlaicīgi neuzsāka pirmslidojuma procedūras. Visiem pasažieriem, no kuriem saņemti iesniegumi, ir nosūtītas atbildes ar izsmeļošu skaidrojumu par konkrētā gadījuma izvērtēšanā konstatēto.

Lidosta atgādina, ka ļoti liela nozīme visu pirmslidojuma procedūru raitā norisē ir arī pasažieru sagatavotībai, un aicina ceļotājus pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar lidostas un aviokompāniju izvirzītajām drošības prasībām un bagāžas pārvadāšanas nosacījumiem, kā arī pirms došanās uz lidostu pārliecināties, vai līdzi ir visi nepieciešamie ceļošanas dokumenti.

Lidosta uzsver, ka aizvien intensīvākās pasažieru plūsmas apstākļos ir svarīgi ievērot ieteikumu par ierašanos lidostā savlaicīgi - vismaz divas stundas pirms plānotā lidojuma, jo tas ir laiks, kurā pasažieris var bez steigas nokārtot visas pirmslidojuma  procedūras un atrisināt sarežģījumus, ja tādi rastos. Īpaši svarīgi tas ir intensīvo lidojumu stundās, kas Rīgas lidostā ir  laikā no plkst. 5:30-7:00, plkst.10:00-13:00, plkst.16:00-18:00 un plkst.19:00-21:00.

Arī 2019.gadā lidosta "Rīga" turpina būt viena no Eiropas straujāk augošajām lidostām - saskaņā ar Starptautiskās lidostu padomes (Airport Council International, ACI) jaunākajiem datiem, šā gada 3.ceturksnī Rīgas lidostas izaugsmes rādītāji ļāvuši  tai ierindoties piektajā vietā lidostu grupā ar 5 – 15 miljoniem apkalpoto pasažieru gadā. Nepilnos šā gada 11 mēnešos lidosta "Rīga" ir apkalpojusi jau vairāk nekā 7,1 miljonu pasažieru – par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls. No lidostas "Rīga" ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā - uz vairāk nekā 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2018.gadā lidosta "Rīga" apkalpoja vairāk nekā 7 miljonus pasažieru - gandrīz pusi no kopējā Baltijas valstu avioceļotāju skaita.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Publiskā slidošana ar Ziemassvētku vecīti Valmieras Tūrisma informācijas centrs
22. decembrī no plkst. 11:00 līdz 12:00 Valmieras Olimpiskajā centrā norisināsies Publiskās slidošanas - Ģimeņu rīts kopā ar Ziemassvētku vecīti. | Skatīt vairāk
Latvija
Autobusu noma - SETRA S 415 (46 sēdvietas) AP SAULI
Lielām grupām iesakām autobusu ar 49 sēdvietām. Organizējam pasažieru pārvadāšanu Rīgā, Latvijā, Baltijas valstīs. Nodrošinām transfērus | Skatīt vairāk
КОМПЛЕКС ВИШКСКАЯ ЭСТРАДА И СТАДИОН TAKA
Возможности: тренировки, турниры, корпоративные мероприятия, | Skatīt vairāk
Tūrisma piedāvājums Daugavpilī TAKA
Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.94248796sec.