TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Olimpiskā centra «Ventspils» saimnieciskās darbības rādītāju skaidrojums

Š.g. marta beigās portāls www.delfi.lv biznesa rakstu sadaļā ir publicējis īsu apskatu par Latvijas pašvaldību uzņēmumu finansiālo darbību. Rakstā pieminēts Olimpiskais centrs “Ventspils” un Lursoft datu bāzē atspoguļotais fakts, ka savas pastāvēšanas laikā Olimpiskais centrs pārsvarā strādājis ar zaudējumiem. Šī informācija nonākusi arī atsevišķu ventspilnieku sociālo tīklu slejās. Lai priekšstats par sniegto biznesa informāciju būtu pilnīgs, uzskatām par nepieciešamu minēto faktu papildināt ar skaidrojumu, kā veidojas Olimpiskā centra “Ventspils” saimnieciskie zaudējumi.

Pirmkārt, jāmin apstāklis, ka Pašvaldības likuma 15.panta 6.punktā ir noteikts: „Pašvaldībai ir pienākums nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un nodarbošanos ar sportu”. Olimpiskā centra „Ventspils” darbības ietvaros pašvaldība īsteno likuma noteiktos pienākumus un Olimpiskais centrs “Ventspils” veic sabiedriskā labuma funkcijas, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju nodarboties piemērotos apstākļos ar vairāk kā trīsdesmit dažādiem sporta veidiem.

Otrkārt, lai izveidotu kapitālsabiedrību - Olimpisko centru “Ventspils”, un nodrošinātu tā tālāku attīstību, kapitālsabiedrības īpašnieki - Ventspils pašvaldība un Latvijas Olimpiskā komiteja, ir veikuši ieguldījumus pamatkapitālā, ar mērķi attīstīt sporta infrastruktūru. Šie apjomīgie ieguldījumi sporta būvēs uzņēmuma grāmatvedības uzskaitē tiek atspoguļoti kā izdevumi, kas dzēšas pakāpeniski atbilstoši šo ieguldījumu lietderīgajam izmantošanas laikam, bet tie netiek atzīti ieņēmumos, kas arī ir ilgstošo zaudējumu iemesls. Vienlaikus ieguldījumi pamatkapitālā infrastruktūras attīstībai nodrošina stabilu un sabalansētu naudas plūsmu, kā rezultātā Olimpiskais centrs var piedāvāt kvalitatīvus pakalpojumus labi uzturētās sporta būvēs.

Treškārt, salīdzinoši nelielu zaudējumu daļu veido izdevumi, kas tiek novirzīti augstas klases sportistu sagatavošanas programmai. Pateicoties šai programmai, esam lepni, ka 10 no 33 Latvijas sportistiem, kuri piedalījās RIO Olimpiskajās spēlēs, bija sagatavoti Olimpiskajā centrā „Ventspils”. Līdz ar to programmas darbība tiek vērtēta kā ļoti veiksmīga un tā veicina sporta attīstību Ventspilī un Latvijā kopumā.

Ikdienas saimnieciskā darbība, proti, pastāvīgie izdevumi par dažādiem resursiem: elektroenerģiju, ūdeni, siltumu, darba algām u.c. ir sabalansēti ar ienākumiem, kas tiek gūti no pakalpojumu saņēmējiem. Tas nozīmē, ka ikdienas saimnieciskā darbība Olimpiskajā centrā “Ventspils” tiek organizēta pārdomāti un efektīvi, augstā līmenī darbojas plānošanas un finanšu kontroles mehānismi. Turklāt Olimpiskais centrs „Ventspils” īsteno iedzīvotājiem draudzīgu cenu politiku, atbilstošu iedzīvotāju maksātspējai, rūpējoties par to, lai pilsētas iedzīvotājiem par samērīgām cenām būtu pieejamas daudzveidīgas sportošanas iespējas.

Olimpiskais centrs “Ventspils” ir pirmais olimpiskais centrs Latvijā un šogad tas svinēs 20 gadu jubileju. Olimpiskā centra „Ventspils” pārraudzībā ir četrpadsmit dažādi sporta un atpūtas objekti, kuriem šogad pievienosies Pludmales volejbola stadions un tuvākajā nākotnē jauns mūsdienīgs peldbaseins. Olimpiskais centrs turpina attīstīties, šogad infrastruktūras pilnveidošanai piesaistot pašvaldības finansējumu 280 tūkstošu eiro apmērā un valsts investīcijas 1,6 miljonu eiro apmērā. Lielākā daļa Olimpiskā centra “Ventspils” sporta bāzes atbilst starptautiskām prasībām un tajās notiek ne tikai treniņu process, bet arī nozīmīgas starptautiskas sacensības.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.01.2020 - 25.01.2020 Jurija Šatunova koncerts Valmieras Tūrisma informācijas centrs
24. janvārī plkst. 20:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā ar lielo solokoncertu uzstāsies Jurijs Šatunovs. | Skatīt vairāk
Latvija
Komplekss pasākumu organizēšanai TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
2020.gada pasākumi Valmieras pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Aicinām ieskatīties 2020.gada pasākumu plānā, apmeklēt un piedalīties dažādos sporta, kultūras un izziņas pasākumos Valmieras pusē! | Skatīt vairāk
GARDĒŽU PASĀKUMI SILENE RESORT & SPA**** TAKA
Miers, ezera skaņas, svaigs gaiss, izcils ēdiens un laiska atpūta. Silene restorāni aicina ikvienu doties ārpus pilsētas un pamielot savas garšas | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42909098sec.