Seminārā pētīs Latgales fotogrāfu darbības vēsturi

2019. gada 6. aprīlī plkst. 10.00 Preiļu Kultūras namā notiks seminārs "Latgales fotogrāfu darbības vēstures izpēte un datu apkopošana".

Turpinot labo praksi foto aktivitātēs Latgalē, organizatori pievērsušies Latgales fotogrāfu darbības vēsturei. Dati par to līdz šim nav bijuši apkopoti tik tālu, lai tie būtu ērti un plaši pieejami visiem interesentiem. Ir zināmi pietiekami daudz fotogrāfu no dažādām vietām Latgales vēsturiskajā teritorijā, kuri ir autorizēti ar zīmogiem, spiedogiem vai logotipiem uz fotogrāfijām. Tajā pašā laikā informācijas par pašiem fotogrāfiem ir visai maz.

Ir pamats domāt, ka daudz informācijas varētu būt Latgales novadu muzejos un bibliotēkās, Latvijas foto un vēstures muzejos, daudz pie kolekcionāriem, fotogrāfijas entuziastiem un privātpersonām. Nenovērtējams ir ieguldījums un lielā nozīme, ko mūsu amata brāļi ir atstājuši mantojumā, kā vēstures liecības, mūsu paaudzēm.

Fotogrāfijas viena no svarīgākajām funkcijām ir fiksēt vēsturi un atstāt vizuālus pierādījumus par pagātni. Šie amata brāļi ir pelnījuši, lai izrādām tiem cieņu, pievēršoties informācijas apkopošanai, kā tas ir daudzviet Latvijā un citur pasaulē. Lūk, tādēļ tiek rīkots seminārs, kurā organizatori lūdz katru Latgales pašvaldības iestādi un cilvēkus sanākt kopīgi Preiļos, lai padalītos ar esošo, uzzinātu ko jaunu un visbeidzot, lai var apkopot informāciju par saviem amata brāļiem Latgolā.

Viens laukā nav karotājs, tādēļ organizatori ļoti cer uz aktīvu līdzdalību no Latgales muzejiem, bibliotēkām, fotogrāfijas entuziastiem un privātiem kolekcionāriem. Katram no apmeklētājiem lūgts sagatavot zināmo fotogrāfu sarakstu un prezentāciju vismaz par vienu iespējami zināmo fotogrāfu, kas ir darbojies pārstāvētajā apkaimē (ciemā, novadā, pilsētā). Ir nepieciešams atbalsts no vietējām pašvaldībām, izplatot un nododot šo informāciju līdz interesentiem, un nodrošinot novadu pārstāvju dalību seminārā.

Semināra galamērķis ir izdot enciklopēdiju par Latgales fotogrāfu darbības vēsturi.

Sākumā ir ļoti svarīgi sastādīt fotogrāfu sarakstu, kuri ir darbojušies un atstājuši vizuālo materiālu no seniem laikiem, un ir identificējami, ko pierāda ne tikai fotogrāfijas saturs bet arī  zīmogu vai spiedogu kvalitatīvi skenējumi no fotogrāfijām. Arī mūsu laikos katrā Latgales pašvaldības teritorijā ir zināmi fotogrāfi, kuri ir aktīvi darbojušies un turpina darboties, radot paliekošas kultūrvērtības. Informācija par tiem arī ir vērtīga. Par šīm tēmām runās seminārā. Pēc tam būs laiks informācijas apkopošanai un iesniegšanai enciklopēdijas vajadzībām.

Pieteikšanās: lauraplus@inbox.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Komplekss pasākumu organizēšanai TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Latvija
2020.gada pasākumi Valmieras pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Aicinām ieskatīties 2020.gada pasākumu plānā, apmeklēt un piedalīties dažādos sporta, kultūras un izziņas pasākumos Valmieras pusē! | Skatīt vairāk
Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs Hercogs Mārupe
Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga | Skatīt vairāk
Lielākie pasākumi janvārī Valmieras pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Janvārī aicinām apmeklēt Starptautisko ziemas mūzikas festivālu, kā arī citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.86537504sec.