Šlīteres bākā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija [1]

Lai iepazīstinātu ar putnu migrācijas brīnumu un Kolkasraga nozīmi putnu tālajā ceļā uz ligzdošanas vietām, Šlīteres bākā izveidota jauna pastāvīgā ekspozīcija, kuras galvenais varonis ir neparastais putns līkšņibītis (Calidris ferruginea).

Slīteres Nacionālā parka piekrastē līkšņibīti galvenokārt var novērot rudens migrāciju laikā, kad tie barojas, tekalējot pa liedagu. Tas ir skaists putns, liels ceļotājs, bet šīs sugas izplatībai ir tendence samazināties. "Izvēloties līkšņibīti kā ekspozīcijas galveno varoni, gribējām iejusties un paskatīties ar šī putna acīm – ko viņš redz, ceļojot pāri visai zemeslodei un dzīvojot konkrētās vietās," pauž dabas izglītības centra "Slītere" vadītāja Ērika Kļaviņa.

Zemeslodi ciešā tīklā klāj putnu pārlidojumu ceļi un nav iespējams novilkt vienu šauru joslu, pa kuru putni migrē, toties ir zināmas vietas, kurās putni koncentrējas, lai atpūstos, barotos vai nogaidītu labvēlīgāku laika apstākļus. Viena no šādām vietām ir Kolkasrags, kur pavasara un rudens migrācijas laikā ir iespējams konstatēt visus Latvijā sastopamos putnus. Slīteres Nacionālā parka piekraste un Kolkasrags iekļaujas Baltās-Baltijas jūras - Austrumatlantijas putnu migrācijas ceļā.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vilnis Skuja stāsta, ka "šņibīši, arī līkšņibītis, pārvar milzīgus attālumus - pārlidojumā tiem jāveic neticami garš ceļš – pat 30 000  kilometru garum, tāpēc ir ļoti svarīgi "uzēsties" un uzkrāt taukus. Izskalotās aļģes un jūras muds ir putnu degvielas uzpildes stacija, kurā jāpaspēj sevi uzpildīt ar barojošu pārtiku."  Šādas pieturvietas ir ļoti svarīgas putna ceļojumā, un tāds ir arī Kolkasrags. Putniem ir jāuzkrāj tauki jo, šķeļoties taukiem, atbrīvojas enerģija un ūdens, tāpēc putni ceļā nedzer.

Šlīteres bākā jaunajā ekspozīcijā varēs iepazīt dažādas šņibīšu sugas un kā tā atšķirt, uzzināt interesantus faktus par putnu migrāciju, kas ietērpti krāšņos zīmējumos.

Šlīteres bākas 4.stāva remonts un izstāde "Putnu migrācijas ceļi"  iekārtota INTERREG  Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekta "Putnu spārni (Baltic Wings) - dabas tūrisms lauku ilgtspējīgai attīstībai" (Nr. CB663) ietvaros.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 skolotājs 06/10/2020 15:59 Kā ar ķīmijas zināšanām? Viss OK?


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas kompekss Lielbornes muiža TAKA
Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Kara tehnikas kolekcija TAKA
Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un | Skatīt vairāk
Atpūtas bāze “Virogna” TAKA
Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē | Skatīt vairāk
Kvadraciklu un Bagiju noma TAKA
Atīvās atpūtas trase “Burtnieki” ir lieliska vieta aktīva dzīvesveida piekritējiem, atpūtai kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59672999sec.