Ziedošā un skanīgā Ventspils atzīmēs savu 730. jubileju

Ventspils pilsēta – ziedoša un skanīga, šogad atzīmē savu 730. jubileju.

Svētku notikumi plānoti no 2020. gada 31. jūlija līdz 2. augustam ar galvenajiem pasākumiem 1. augustā.

Svētku norises paredzētas vairākās vietās pilsētā – Lielajā laukumā, Reņķa dārzā, Vecpilsētas tirgus laukumā, Rātslaukumā, Piejūras brīvdabas muzejā un citur. Pasākuma kulminācijā, pēc vakara koncerta Reņķa dārzā, tiks izrādīta "Ventspils 700+30" filma, kurai sekos domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga svētku uzruna. Programma noslēgumā – grandioza svētku uguņošana vairākās vietās pilsētā vienlaicīgi.

Gan dienas un vakara koncerti Reņķa dārzā, gan domes priekšsēdētāja uzruna un uguņošana tiks translēti tiešraidē uz LED ekrāniem Reņķa dārzā un Lielajā laukumā, kā arī internetā.

Iepazīsties ar pasākuma programmu:

Piektdiena, 31. jūlijs – ieskaņas notikumi

 • 08.00 Pilsētas svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā

 • 10.00 RAKSTNIEKS UN VIŅA ZVĒRS Herberta Dorbes memoriālajā muzejā

 • Tikšanās ar bērnu grāmatu ilustratori, mākslinieci Agnesi Rudzīti.

 • 11.00 Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde ŠŅĀPUĻA PIEDZĪVOJUMI Pārventas bibliotēkā

 • Izrāde ir stāsts par draudzību un tās vērtībām. Galvenais varonis – kāpuriņš, būdams savādāks kā citi, dodas uz pasaku zemi meklēt draugus.

 • Ieeja izrādē ar ielūgumiem, kurus var saņemt Pārventas bibliotēkā. Vietu skaits ierobežots.

 • 18.00 – 20.00 Tikšanās ar projekta KAS IR M? kuratoru Uldi Pētersonu teātra namā "Jūras vārti"

 • Izstādē apskatāmie Gļeba Panteļejeva, Olgas Šilovas, Alvīnes Bautras, Gata Erdmaņa un Reiņa Bērziņa mākslas darbi kombinācijā ar skatuvei raksturīgajiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem aicinās skatītāju rast katram savu atbildi uz noslēpumaino jautājumu "Kas ir M?", tādējādi ļaujoties mākslas radītam prāta un sajūtu valdzinājumam

Sestdiena, 1. augusts – svētku notikumi

08.00 Pilsētas svētku gadatirgus Vecpilsētas tirgus laukumā

11.00 SVĒTKU ATKLĀŠANA un Pilsētas domes Lielās balvas un Balvu pasniegšanas ceremonija koncertzāles "Latvija" amfiteātrī
Muzicē Ventspils bigbends un solisti – Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs. Pasākums tiks translēts uz LED ekrāna Lielajā laukumā.

12.30 – 16.00 DIGITĀLIE SVĒTKI Lielajā laukumā

Ar Digitālajiem svētkiem Ventspils kā Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020 atzīmē Starptautisko Jaunatnes dienu. Bērniem, jauniešiem, kā arī citiem interesentiem būs iespēja pavadīt aizraujošu pēcpusdienu, baudot daudzveidīgu, izglītojošu un informatīvu pasākumu programmu.
Svētki šogad tiek veltīti Ventspilī topošajam Zinātnes un inovāciju centram, tāpēc aktivitātes būs vēl daudzveidīgākas nekā līdz šim, saistītas arī ar zinātni un izgudrojumiem. Notiks radošas darbnīcas, būs iespēja vērot zinātnes šovus un tehnoloģiju paraugdemonstrējumus, spēlēt tehnoloģiju spēles, iepazīstot to attīstību līdz mūsdienām, piedalīties robotu skolā, iegrimt virtuālajā realitātē, uzņemt īpašos momentfoto par piemiņu no svētkiem un daudz citu aktivitāšu.
Svētkos varēs piedalīties arī virtuāli, jo tiks nodrošināta tiešraide internetā no jauniešu telts.

12.30 – 17.00 DIENAS KONCERTI Reņķa dārzā:

 • 12.30 Popstudijas JŪRAS AKMENTIŅI vidējās un vecākās grupas programma;

 • 13.15 Ventspils mūziķa ED RALLIDAE uzstāšanās;

 • 14.20 Grupa CARNIVAL YOUTH ar fanu iecienītākajām dziesmām;

 • 16.00 Rokenrola ansamblis VECTĒVA PAPIROSI.

 • Koncerti tiks translēti uz LED ekrāna Lielajā laukumā. Darbosies amatnieku tirdziņš. Pasākuma teritorijā vienlaikus varēs uzturēties līdz 3000 apmeklētāju. Aicinām būt saprotošiem un atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem.

12.30 – 15.00 GRĀMATU SVĒTKI Rātslaukumā

Svētkos ar savu produkciju piedalīsies Latvijas izdevniecības, to vidū Karšu izdevniecība "Jāņa sēta", "Jumava", "Kontinents", "Avots", "Madris", u.c. Ar dažādām aizraujošām spēlēm gan pieaugušajiem, gan bērniem iepazīstinās spēļu izdošanas, izplatīšanas un pārdošanas uzņēmums "Brain games". Sarunas ar izdevējiem, rakstniecēm Janu Egli un Lauru Vinogradovu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa. Darbosies brīvdabas lasītava, būs radošās darbnīcas bērniem. Ventspils bibliotēkas struktūrvienības iepazīstinās ar saviem pakalpojumiem, iesaistot apmeklētājus dažādās aktivitātēs. 
Europe Direct informācijas centra (EDIC) Ventspils telts informēs par Eiropas Savienības aktualitātēm, zaļo dzīvesveidu,  iepazīstinās ar pieredzes stāstiem un padomiem. Telts apmeklētāji aicināti piedalīties konkursos un lielformāta spēle "Eiropas riču račs".
14.00 Tiks sveikti Ventspils autori, kuriem izdotas jaunas grāmatas, kā arī literārā konkursa "Ventspils lasa" uzvarētāji. Skanēs teātra dziesmas VALDA ZILVERA un MĀRTIŅA EGLIENA izpildījumā.

12:30 – 15:30    Muzikāli izklaidējoša un enerģisku optimismu rosinoša programma DZIEDAM UN ZIEDAM Vecpilsētas tirgus laukumā
Muzicēs Ventspils džeza ansamblis INTRO, mākslinieciskais vadītājs Sergejs Somiks, metālpūšamo instrumentu ansamblis VENTSPILS BRASS, mākslinieciskā vadītāja Maija Lāce, solisti Elena Vaseva, Jeļena Novikova, Vjačeslavs Zagoruļko, Jurijs Saksaganskis, Tatjana Saksaganska, Karolina Švarcberga-Sulbajeva, dejā uzziedēs Jeļenas Smirnovas deju kolektīvs.
Īpašie viesi: dziedātāja Tina Notte un radio SWH+ programmu vadītājs Ņikita Matvejevs.
Programmā pazīstamu latviešu, krievu un ārvalstu komponistu skaņdarbi, populāras džeza melodijas, mūsdienu estrādes dziesmas, interaktīvas spēles un dejas kopā ar skatītājiem Pilsētas svētku noskaņās.

12.00 – 14.00 VENTSPILS DRĒBNIEKU AMATU ŠRĀGAS 325 Amatu mājā
Viss par un ap drēbnieku būšanu – alternatīvā modes skate "Pārtapis", tērpu autore Kristīne Kalēja, un radošā darbnīca „Padari savu dzīvi krāsainu!" (iespēja izrotāt līdzpaņemtos audumus ar auduma krāsām).
Ieeja – pieaugušajiem 1,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

14.00 – 17.00 ZIEDU SVĒTKI Livonijas ordeņa pilī
Ventspils muzeja krājuma izstāde "Caur puķēm jeb kā kurzemnieki ziedu ornamentus iemīlēja" un ziedu piepildītas radošās darbnīcas un aktivitātes.
14.00 – 15.00 Iepazīsim muzeja dārzu! Tikšanās ar pils dārznieci;
15.00 Ziedu valši – Ventspils pūtēju orķestra koncerts.
Ieeja – pieaugušajiem 3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

16.00 – 16.40    Svinam dzimšanas dienu kopā ar VENTSPILS JUNIORU BIGBENDU koncertzāles "Latvija" amfiteātrī
Ventspils junioru bigbendu raksturo vēlme muzicēt, prieks, neizsmeļama enerģija un jautrība. Kolektīvā apvienoti pilsētas talantīgākie bērni un jaunieši. Jaunie mūziķi Renāra Lāča vadībā klausītājus iepriecinās ar roka un džeza mūzikas klasiku, kas pielāgota kolektīva specifikai un prasmēm, daudz vietas atvēlot improvizācijai.

17.00 un 21.00 Poļu pianistes un mūzikas autores HANIA RANI koncerti koncertzālē "Latvija" uz Dāvida Kļaviņa radītajām, pasaulē augstākajām vertikālajām klavierēm "470i".
Hania Rani jeb Hanna Marija Raniševska (Hanna Maria Raniszewska) ir viena no pazīstamākajām savas paaudzes pianistēm-autorēm, kura pārstāv to pēdējās desmitgades pianistu un komponistu saimi, kurā mirdz Nils Frāms (Nils Frahm), Makss Rihters (Max Richter), "Hauschka" un citi laikmetīgās autormūzikas mākslinieki. Kā komponiste Hania Rani radījusi darbus stīgu ansambļiem, klavierēm, balsij un elektronikai. Mūziķes koncerti izskanējuši  "Funkhaus" (Berlīne) un "The Roundhouse" (Londona) koncertzālēs, Valsts filharmonijā Varšavā, kā arī festivālos "Open`er", "Off" un "Eurosonic".

18.00 Pianista REIŅA ZARIŅA koncerts CITĀDAS SONĀTES Pārventas bibliotēkā
Ieeja koncertā ar ielūgumiem, kurus var saņemt Pārventas bibliotēkā. Vietu skaits ierobežots.

19:00 – 20:00    VENTSPILS SENIORU BIGBENDA muzikālie sveicieni koncertzāles "Latvija" amfiteātrī
Ventspils senioru bigbendā apvienojušies gan jaunieši, gan profesionāli mūziķi un seniori, kuru aktīvās mūziķu gaitas saistītas ar 80.-90.gadiem. Šī unikālā apvienība rada īpašu gaisotni, muzicēšanas īstumu un savdabīgu šarmu. Programmā bigbendu mūzikas klasika, dalībnieku oriģinālkompozīcijas, latviešu instrumentālā un vokālā mūzika.

18.00 – 22.20 ŠLĀGERMŪZIKAS VAKARS "ES MĪLU VENTSPILI!" Piejūras brīvdabas muzejā
Latvijā zināmu šlāgermūziķu uzstāšanās. Pasākumu vada atraktīvās māsas LEGZDIŅAS.
18.00 Lustīgais māsu LEGZDIŅU duets, izpildot visiem zināmas un populāras melodijas;
19.00 Muzicē šarmantais dziedātājs JĀNIS MOISEJS;
20.00 Dziesmas latviešu valodā un arī kādu dziesmu "odziņai" franču valodā izpildīs INETA RUDZĪTE;
21.00 Gan vecās un labi zināmās dziesmas, gan jaunus skaņdarbus no topošā albuma piedāvās grupa DAKOTA.
Biļetes cena – 5 EUR. Tās iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv. Pieejamas tikai 1000 biļetes! Ieeja koncertā no plkst. 17.00, Riņķa ielā pie lielā enkura.

20.00 – 24.00 VAKARA KONCERTS Reņķa dārzā
Ieeja pasākuma teritorijā no plkst. 19.30. Biļetes cena – 6 EUR. Tās iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv. Pieejamas tikai 3000 biļetes! Vakaru vada DJ HORENS.
20:00 Grupas ASTRO'N'OUT koncerts.
Grupa sevi pierādījusi uz Latvijas skatuves jau 15 gadu garumā un dzīvo mūzikā ar Raiņa citāta "Pastāvēs, kas mainīsies" pieeju. Programmā grupas lielākie hiti – "Nē gravitātei", "Dejot trakāk", "Tici sev", "Multivitamīnu multipaka", "Haosā" un, protams, "Daļa Rīgas".
21:20 Mūziķa DADDY WAS A MILKMAN (Lietuva) koncerts.
Viens no spilgtākajiem šī brīža Lietuvas popmūziķiem, īstajā vārdā Igns Pocūns (Ignas Pociūnas), Latvijas publikai pazīstams pēc singla "Breathe In" un pērn izdotās dziesmas "This is how I Feel", kas tapa sadarbībā ar grupu "Prāta vētra". Lietuviešu mūziķis vairākkārt uzstājies Latvijā, tostarp 2018. gada novembrī "Arēnā Rīga".
22:40 Filma VENTSPILS 700+30
22:55 Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja AIVARA LEMBERGA svētku uzruna
Tiešraide uz LED ekrāniem Reņķa dārzā, Lielajā laukumā un internetā www.ventspils.lv.

23:00 SVĒTKU UGUŅOŠANA
Tā vienlaikus paredzēta no vairākām vietām pilsētā – Olimpiskā centra teritorijas, laukuma pie Reņķa dārza dīķa un laukuma starp Embūtes, Celtnieku un Rindas ielām Pārventā.
Aicinām iedzīvotājus nepulcēties vienuviet, bet izmantot tuvējās labākās redzamības teritorijas. Pilsētas daļā – Brīvības iela, Lielais prospekts, Lielais laukums, Latgales iela, Reņķa dārzs un tā stāvlaukums. Savukārt, Pārventas daļā –  Embūtes iela (posmā no Celtnieku līdz Spāres ielai), Celtnieku iela (posmā no Embūtes līdz Rindas ielai) un Rindas iela (posmā no Stacijas līdz Celtnieku ielai).

23.10 NAKTS KONCERTS Ventspils Svētā Krusta Romas katoļu baznīcā
Sakrālās pārdomu mūzikas pasauli uzburs VENTSPILS VOKĀLĀ GRUPA Gintas Rūses vadībā un Ventspils Centra sākumskolas ZVANU ANSAMBLIS, mākslinieciskā vadītāja Sandra Sproģe.
Abu muzikālo grupu simbiozē klausītāji dzirdēs gan mazāk zināmas, gan arī populāras sakrālās melodijas.

21.00 – 24.00 Pludmales akvaparka atvērtā nakts
Aktīvai atpūtai Pludmales akvaparks piedāvā trīs dažādus baseinus, kuros ūdens temperatūra tiek uzturēta ap +24° C, kā arī burbuļvannas un saunas. Pie baseiniem ierīkoti pieci slidkalniņi. Pludmales akvaparkā darbojas kafejnīca. Ieeja vienai personai – 5 EUR.

Svētdiena, 2. augusts – izskaņas notikumi


11.00 Bērnu pilsētiņā un 15.00 bērnu parkā "Fantāzija" MAZIE PILSĒTAS SVĒTKI
Pasākumu laikā, visai ģimenei būs iespēja piedalīties muzikālā rotaļu uzvedumā kopā ar TUTAS LIETAS varonēm – Tutu un viņas draudzeni Lapsu. Klātesošie dosies muzikālā stāstā, kura laikā tiks izspēlētas jautras rotaļas. Svētku koncertā ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies popstudijas JŪRAS AKMENTIŅI dalībnieki. Ikvienu izklaidēs lielo ziepju burbuļu šovs no MĀRTIŅA BURBUĻIEM.

12.00 – 16.00 AMATU DIENA Piejūras brīvdabas muzejā
Katrā amatā savs spēks – iemēģini roku! Amatnieku tirdziņš, amatu demonstrācijas, izjādes ar zirgiem, mini zoo "Buki" un citi piedzīvojumi. Dziedās Monta Cine, muzicēs vokāli instrumentālais ansamblis SIENĀŽI, pasākumu kuplinās tautas deju dejotāji – VPDK "Tārgale" un VPDK "Usma", vadītāja Agnese Sarma, būs āķīgi viktorīnas jautājumi.
Ieeja – pieaugušajiem 1,40 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,60 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.
Kursēs Mazbānītis – pieaugušajiem 2,00/3,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,00/1,00 EUR; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

17.00 BARDU KONCERTS parka "Fantāzija" estrādē
Tradicionālais Bardu koncerts, kas tiek organizēts jau no 2004. gada. Pasākumā piedalīsies Ventspils bardi un viesi – Sergejs Stepaņenko un Sergejs Blakunovs (Klaipēda).

IZSTĀDES

•    M.Pornieces darbu izstāde un G.Zaķa gleznas DAŽĀDAS JŪRAS Galvenajā bibliotēkā;

•    S.Caunes gleznu izstāde PIEJŪRAS PULSS Pārventas bibliotēkā;

•    KAS IR M? eksperimentālā izstāde uz teātra nama "Jūras vārti" skatuves.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.10.2020 - 25.10.2020 Lieliski mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Cēsu Izstāžu namā vēl līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt divu talantīgu mākslinieču - Andas Munkevicas un Jutas Rindinas mākslas darbus. | Skatīt vairāk
Latvija
Ziemassvētku tirdziņš Valmieras Tūrisma informācijas centrs
12. decembrī Valmieras Rātslaukumā un pils pagalmā tradicionāli norisināsies Ziemassvētku tirdziņš. | Skatīt vairāk
Līksnas katoļu baznīca TAKA
Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas | Skatīt vairāk
Viesnīca "Sventes muiža" TAKA
“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33125114sec.