«Centrālais Gastro Tirgus» vadība komentē «Rīgas Centrāltirgus» lauzto līgumu ar «SIA International SV»

Atsaucoties uz Rīgas Centrāltirgus publiskoto informāciju (skatīt zemāk) plašsaziņas līdzekļos par līguma pārtraukšanu ar INTERNATIONAL SV, kompānijas reputācijas aizsardzības nolūkos, uzņēmuma vadība informē par sekojošo:

Kompānija INTERNATIONAL SV atzīst, ka šobrīd ir izveidojušās parādsaistības un nekad to nav noliegusi. Pusgada garumā kompānija centās pierādīt Rīgas Centrāltirgum, ka ieguldījums vairāk kā divu miljonu eiro apmērā neattaisno sevi. Pēc ilgām sarunām tika noslēgta notariāli apstiprināta pušu vienošanās par pakāpenisku parāda atmaksas grafiku. 04.03.2020. Rīgas Centrāltirgum tika nosūtīta vēstule uz 26 lapām ar norādi uz iznomātāja aprēķina kļūdām, par iesniegtām, patiesībai neatbilstošām finanšu prognozēm, norādēm uz darboties nespējīgu Centrālā Gastro Tirgus finanšu modeli. Visus materiālus, kas saistīti ar kompānijas aprēķiniem, esam gatavi publiskot. Tāpat INTERNATIONAL SV ir notariāli apstiprinājusi apņemšanos par parādsaistību dzēšanu 100 procentu apmērā 7 dienu laikā, ja gadījumā tiek panākta vienošanās par nosacījumu maiņu. Neskatoties uz parakstīto aktu un mutiskām vienošanām, Rīgas Centrāltirgus pilnībā noignorēja minēto vēstuli un šos pierādījumus.

13.03.2020/ 16.03.2020/ 19.03.2020. tika nosūtītas vēstules ar lūgumiem slēgt struktūrvienību ārkārtējās situācijas laikā, uz ko netika saņemta neviena atbilde. Tirgus vadība uzstāja uz objekta darbības turpināšanu (vel vairāk, tā savos sociālajos tīklos provocēja apmeklētājus apmeklēt tirgu, ignorējot drošības prasības). Visi oficiālie un neoficiālie aicinājumi un norādes par kritiskiem zaudējumiem ārkārtējas situācijas periodā tika pilnībā noignorēti.

27.03.2020. bezizejas situācijā tika nosūtīta vēstule ar norādījumu ņemt vērā ārkārtējo situāciju valstī, un par līguma nosacījumu apturēšanu. Līdz 02.04.2020. kompānija nav saņēmis nekādas atbildes, un 02.04.2020. plkst.9:23 uzzināja informāciju par līguma saistību pārtraukšanu no masu informācijas līdzekļiem, taču oficiālā vēstule elektroniskā formā tika saņemta tikai plkst.9:53, kas ir parakstīta ar atpakaļejošu datumu, kas, savukārt, norāda par partnera nodomu slēpt informāciju par patiesiem līguma laušanas iemesliem un bezatbildīgu darba organizēšanu.

Rīgas Centrāltirgus vadība neuzskatīja, ka 99,9 procenti apgrozījuma kritums varētu būt iemesls atvieglojumiem vai nomas maksājumu "brīvdienām", kā pamatā mūsu kompānija nerada iespēju izpildīt maksājumu nosacījumus. Rīgas Centrāltirgus pilnībā neatbalstīja iespēju nākt pretī ārkārtējās situācijas laikā. Izdevumi, kurus Centrālais Gastro Tirgus, bija spiests uzņemties, lai kaut cik mainītu sabiedrības atturīgo attieksmi pret Rīgas Centrāltirgus teritoriju, kas gadiem ilgi izveidojās sakarā ar Centrāltirgus sociālās vides nesakārtotību un kriminogēnu apkārtni, ir nesalīdzināmi lielāki, nekā Centrālais Gastro Tirgus izveidojušas parādsaistības. Viss labums, ko gūst Rīgas Centrāltirgus, tajā skaitā, kas nesis 40 procentu tūristu pieaugumu, ir nopublicēts no tirgus puses, netiek ņemts vērā.

Rīgas Centrāltirgus lēmums tiks pārsūdzēts tiesā, un mūsu kompānijai ir palikusi cerība piesaistīt sabiedrības uzmanību, kā arī kompetentus cilvēkus, kuru mērķis strādāt ir pilsētas attīstības labā, ne personīgajām interesēm.

Centrālais Gastro Tirgus apgrozījums visā tā darbības laikā sastādija 3 421 755,32 eiro, ar kopējo nodokļu nomaksu 751 267 eiro. Viktora Ravdive kompānijas apgrozījums 2019. gadā sastādīja 11 494 551 eiro, un ar nodokļu iemaksām 2 792 235 eiro.

Detalizētāka informācija sekos.

________________________________________


Preses relīze no AS "Rīgas Centrāltirgus" 2020. gada 2. aprīlī:

AS "Rīgas Centrāltirgus" plašsaziņas līdzekļiem 2020. gada 2. aprīlī izplatīja paziņojumu, ka, sakarā ar ilgstošu finansiālo saistību nepildīšanu, AS "Rīgas Centrāltirgus" ir spiesta lauzt nomas līgumu ar Centrālais Gastro Tirgus īpašnieku SIA "INTERNATIONAL SV".

"Jaunu projektu īstenošana vienmēr ir saistīta ar riskiem, diemžēl šajā gadījumā Centrālais Gastro Tirgus īpašnieks nav izvērtējis finanšu riskus, kas novedis pie tā, ka esam spiesti lauzt esošo nomas līgumu" atzīst AS "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.  "Pirmais brīdinājums par nomas un komunālo maksājumu kavējumu nomniekam tika nosūtīts jau 2019.gada augustā, kas nozīmē, ka faktiski grūtības segt uzņemtās finanšu saistības SIA "INTERNATIONAL SV" parādījās jau pāris mēnešus pēc Centrālais Gastro Tirgus atklāšanas", turpina A.Druvinieks.

Ievērojot visus savstarpēji noslēgtā līguma nosacījumus, AS "Rīgas Centrāltirgus" jau 2020.gada 8.janvārī nosūtīja SIA "INTERNATIONAL SV" paziņojumu par līguma izbeigšanu. Pārrunu rezultātā starp AS "Rīgas Centrāltirgus" un SIA "INTERNATIONAL SV" tika noslēgta vienošanās par parāda samaksu, kas paredzēja saistību izpildes nodrošinājuma iesniegšanu. Ņemot vērā, ka uz 2020.gada 31.martu SIA "INTERNATIONAL SV" nebija iesniegusi atbilstošu saistību izpildes nodrošinājumu, kā arī nebija vienojusies ar AS "Rīgas Centrāltirgus" par vienošanās grozījumiem, nomas līgums ir uzskatāms par izbeigtu.

"Apzinoties izveidotā projekta nozīmīgumu Rīgas Centrāltirgum un nomniekam, no savas puses esam darījuši visu iespējamo, lai saglabātu Centrālais Gastro Tirgus darbību Gastronomijas paviljonā. Tomēr, jebkura sadarbība paredz abu pušu iesaisti un situācija, kurā otra puse nepilda savas saistības, spiež mūs atbilstoši rīkoties. Izvairoties no iespējamām spekulācijām, būtiski atzīmēt, ka SIA "INTERNATIONAL SV" finanšu saistību nepildīšana pret AS "Rīgas Centrāltirgus" un minētā nomas līguma laušana nav saistīta ar nepārvaramas varas apstākļiem vai COVID-19 izraisīto ekonomisko krīzi, jo, kā minēju, pirmais brīdinājums par maksājumu kavējumu tika nosūtīts jau pagājušā gada augustā", skaidro A.Druvinieks.

"Ņemot vērā, ka "food-court" jeb restorānu pagalma koncepcija, kas piedāvā atšķirīgu virtuvju ēdienu gatavošanu uz vietas apmeklētāju acu priekšā, ir pieprasīta Rīgas pilsētas iedzīvotāju un viesu vidū, līdzīga veida koncepts Rīgas Centrāltirgū tiks saglabāts. Interesi ir izrādījuši gan esošie Rīgas Centrāltirgus nomnieki, gan citi nozares pārstāvji, taču konkrēts risinājums tiks meklēts pēc ārkārtas situācijas beigām", norāda A.Druvinieks.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Simjūda gadatirgus Valmieras Tūrisma informācijas centrs
10. oktobrī Valmierā norisināsies viens no rudens gaidītākajiem notikumiem pilsētā – Simjūda gadatirgus, kurā ik gadu pulcējas gan tuvāki, gan | Skatīt vairāk
Latvija
Ūdens tūrisms Daugavas lokos TAKA
Laivu noma “Beibuks” piedāvā dažādus ūdens tūrisma maršrutus. Iespējams iznomāt koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus, citu ūdens | Skatīt vairāk
Tūrisma piedāvājums Daugavpilī TAKA
Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu. | Skatīt vairāk
Basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup”  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 24. līdz 29. augustam Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies ikgadējais basketbola turnīrs jauniešiem “Valmiera Summer Cup". | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34790707sec.