Industriālā mantojuma dienā Zilākalnā atklās sliežu velosipēdus

 2020.gada 11. oktobrī Kocēnu novada Zilākalnā notiks sliežu velosipēdu atklāšanas pasākums, kurā ar svinīgām uzrunām, aktīvu pedāļu mīšanu un vēstures stāstiem jaunatklās Zilākalna iekāpšanas peronu un sliežu ceļu, pa kuru turpmāk notiks sliežu velosipēdu braucieni.

Industriālā mantojuma diena sāksies ar sliežu velosipēdu atklāšanu plkst. 10.00 uz senā Zilākalna iekāpšanas perona, Kultūras ielas noslēgumā. Ikviens aicināts sagaidīt sliežu velosipēdu svinīgo atbraukšanu, kas turpināsies ar svinīgām uzrunām un paldies vārdiem no Kocēnu novada domes. Protams, turpinājumā ikvienam būs iespēja sliežu velosipēdus izmēģināt un izbraukt pa Zilākalna šaursliežu atzaru. Lai viss notiktu droši, šajā dienā darbosies brīvprātīgie palīgi, kuri instruēs par drošību brauciena laikā un palīdzēs velosipēdus apgriezt braucienam noslēdzoties. Savukārt, lai atklāšana notiktu laikā un uz jautras nots, to vadīs Uģis Melders.

Braucieni turpināsies līdz plkst. 14.00, kad ikviens interesents varēs velosipēdus izmēģināt un uzdot interesējošus jautājumus izgatavotājiem – biedrībai "Bānīša Draugu klubs". Jārēķinās, ka velosipēdus vienlaicīgi varēs izmantot 16 cilvēki, tāpēc, lai gaidīšana būtu interesantāka, uz svētkiem būs atbraucis picu bārs uz riteņiem “GAZ 53”. Bez picām varēs iegādāties arī siltus dzērienus.

Svētki turpināsies ar stāstu pēcpusdienu ZTornī plkst. 15.00. Ar atmiņu stāstiem dalīsies vietējais Zilākalna ciema iedzīvotājs Jānis Plānis, kurš 40 gadus strādājis par Zilākalna kūdras fabrikas pievedceļa priekšnieku. Stāstu pēcpusdienu moderēs vēsturniece Ineta Amoliņa. Interesenti uz stāstu vakaru lūgti iepriekš pietiekties – turisms@kocenunovads.lv, +371 28644530, jo vietu skaits ir ierobežots.

Jau informējām, ka Kocēnu novada dome 2019. gada pavasarī, iesniedzot pieteikumu vietējās rīcības grupas biedrības "Vidzemes lauku partnerība "Brasla" " izsludinātajā LEADER projektu konkursa VII kārtā, saņēma finansiālu atbalstu projektam “Minies pa sliedēm”, kas paredzēja sliežu velosipēdu izgatavošanu un uzstādīšanu Zilākalna ciemā – uz bijušā šaursliežu dzelzceļa līnijas (Ainaži – Valmiera) atzara uz Zilākalna ciemu. Projekta kopējās izmaksas ir 19 989,20 eiro,  no kuriem publiskais finansējums ir 18 000,00 eiro, bet Kocēnu novada domes līdzfinansējums ir 1989,20 eiro.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.48692703sec.