Tukumā un tā apkārtnē skanīgi svinēs Vasaras saulgriežus

Jūnija noslēgumā, ko saistām ar pirmā vasaras mēneša aizvadīšanu, vēl tikai sagaidāmi vasaras saulgrieži, kuros neiztikt bez tradīciju cildināšanas un kārtīgām svinībām. Lustīgs prāts, pozitīvas emocijas, lai uzturētu svētku noskaņu ne tikai sirdī, bet arī apkārtējo acīs.  Mūspusē šos svētkus aicinām sagaidīt visiem kopā, pilsētā un tās tuvākajā apkārtnē, ielīgojot Jāņus un piedaloties organizētajos pasākumos, kā arī noslēgumā kārtīgi izpriecājoties zaļumballēs.

Piektdien, 2019. gada 21.jūnijā, visi vasaras saulgriežu sagaidītāji tiek aicināti uz Pastariņa muzeju, jo tur no pulksten 10.00 lauku sētā sāksies svētku gatavošanās process, kad visi apmeklētāji būs aicināti rotāt telpas, darināt saules vārtus un uguns riteni, siet pirts slotiņas un kurināt pirtiņu, kā arī kopīgi gatavot saulgriežu ēdienus. Pulksten 16.00 sāksies svētku rotāšana un ausis priecēs Sēmes un Zantes vokālais ansamblis "Domino". Savukārt pulksten 19.00 saulgriežus ieskandinās folkloras kopa "Avots" un ansamblis "Mežezers". Būs dejas un rotaļas līdz rīta gaismai, kā arī pirtī iešana, uguns riteņa laišana, kā arī rullēšanās rīta rasā paša rīta agrumā. Dalība pasākumā par maksu. Adrese: Pastariņa muzejs,  "Bisnieki", Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 28651091, tukumamuzejs.lv/pastarina-muzejs.

Piektdien, 21.jūnijā tiks ielīgoti saulgrieži arī Zemītē. Pulksten 19.00 pasākumu atklās amatierkolektīvu koncerts, kurā piedalīsies VPDK "Zemīte", senioru deju kopa "Ozolzīles" un jauktais vokālais ansamblis "Sapnī". Visi laipni aicināti piedalīties ugunskura aizdegšanas rituālā, kur tiks veikta ziedošana un būs iespēja izdejoties latvju dančus kopā ar Zantes kultūras nama folkloras kopu "Vācelīte". Adrese: Zemītes pils paka estrāde, Zemīte, Zemītes pagasts, Kandavas novads. Vairāk informācijas kandava.lv.

Piektdien, 21.jūnija vakarā pulksten 19.00 ar teātra izrādi "Skroderdienas Silmačos" Jāņi tiks ielīgoti Vānē, Vānes skolas sētā. Ausis un acis izrādē priecēs Kandavas, Vānes un Matkules ļaudis ar dziesmām un dejām. Pulksten 22.00 lustīgākam vakaram iespēja izpriecāties kopā ar "Silmaču" kāzu kapelu. Dalība pasākumā par maksu. Adrese: Vānes skolas sēta, Vāne, Vānes pagasts, Kandavas novads. vairāk informācijas kandava.lv.

Piektdien, 21.jūnijā aktīvākie un enerģijas pilnākie varēs mēroties spēkiem Kandavas novada Taku skriešanas seriāla 3. kārtā. Takas starts ir no pulksten 19.00 līdz 20.00. Līdzi galvenais paņemt ātras kājas un vēlmi pēc uzvaras. Adrese: Pie vasaras kafejnīcas "Nāriņa", Kandava, Kandavas pagasts, Kandavas novads. Vairāk informācijas  kandava.lv.

Piektdien, 21.jūnijā pulksten 20.00 Jāņi tiks ielīgoti Pūrē kopā ar Pūres un Jaunsātu amatiermākslas kolektīviem un Smārdes teātri "Kāre". Šeit būs iespēja vērot svētku uzvedumu "Lai skanēja Līgo dziesmas ik katrā sētiņā...". Adrese: Pasta laukums, Pūre, Pūres pagasts, Tukuma novads. Vairāk infromācijas pa tālruni 29100681.

Piektdien, 21.jūnijā Viesatu birzītē būs iespēja no sirds izdziedāties un izdejoties kā arī spēlēt spēles kopā ar Viesatu kultūras nama pašdarbnieku kolektīviem. Lai dejas tik ātri nebeigtos pulksten 22.00 būs zaļumballe kopā ar Madaru. Adrese: Viesatu birzīte, Viesatas, Viesatu pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas jaunpils.lv.

Irlavā piektdien, 21.jūnijā pulksten 21.00 kultūras cienītājiem būs iespēja noskatīties izrādi "Ulmaņlaika flirts". Savukārt pulksten 22.30 turpināsies Jāņu ielīgošana jautrā zaļumballē. Adrese: Studentkalna estrāde, Irlava, Irlavas pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26176893.

Piektdien, 21.jūnijā pulksten 21.00 Smārdes Vēja dārzā Jāņi tiks ielīgoti ar dzīvespriecīgu uzvedumu "Īsa pamācība mīlēšanā". Lomās: Ance Kukule, Terēze Lasmane, Juris Kalniņš, Andris Daņiļenko un vēl citi. Izrādes ilgums 45 minūtes. Pēc izrādes viss vēl nebeigsies, jo pulksten 23.00 zaļumballi spēlēs grupa "VIA Sienāži". Adrese: Vēja dārzs, Smārde, Smārdes pagasts, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālruni  enguresnovads.lv.

Tie, kuri saulgriežus vēlas pavadīt mierīgās noskaņās esot kopā ar dabu un mākslu, piektdien, 21.jūnijā pulksten 21.30 aicināti uz saulgriežu ugunīs izgaismoto Valguma pasaules mākslas telpu, kur notiks koncerts-meditācija ģitārista Ērika Upenieka pavadībā. Pirms koncerta būs iespēja sasmelties saulgriežu spēku, izstaigājot Baskāju taku. Dalība pasākumā par maksu. Iegādājoties koncerta biļeti, ieeja Baskāju takā par puscenu. Adrese: Atpūtas komplekss "Valguma pasaule", Smārdes pagasts, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63181222, valgumapasaule.lv.

Pulksten 22.00 piektdien, 21.jūnijā vasaras saulgrieži pasākumā "Trejdeviņas pagalītes" kopā ar Laimu un folkloras kopu "Rija" tiks svinēti Tukumā, Durbes pils parkā. Adrese: Durbes pils parkā pie rotondas, Mazā Parka iela 7, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, tpkn.lv.

Sestdien, 22.jūnijā no pulksten 7.00 ar svētku tirgu un jautrām izdarībām Līgo noskaņās norisināsies lielā ielīgošana Tukumā. No pulksten 9.00 līdz 11.30 acis un ausis, dziesmās un dejās varēs priecēt kopā ar Tukuma  novada amatiermākslas kolektīviem, savukārt no pulksten 12.00 līdz 13.00 visiem pazīstamas dziesmas dziedās grupa "Sestā jūdze", bet pasākuma turpinājumā no pulksten 13.00 līdz 14.00 visus priecēs lauku kapela "Luste". Adrese: Tukuma Tirgus laukums, J. Raiņa iela 7, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, 29488330, tpkn.lv.

Engurē sestdien, 22.jūnijā no pulksten 19.00 jautru vakaru ar jokiem garantēs aktrišu kopa "Atštaukas" un grupa "Rikši" lustīgā ziņģu un danču andelē. Pasākuma turpinājumā pulksten 22.00 jestra zaļumballe Auniņparka estrādē kopā ar grupu "Hallo" un DJ Andy. Adrese: Auniņparka estrāde, Engure, Engures novads. Vairāk informācijas enguresnovads.lv.

Sestdien, 22.jūnijā Jāņus ielīgos arī Matkulē. Saulgriežu svētki nav iedomājami bez izrādes "Skroderdienas Silmačos" un tieši šo izrādi varēs noskatīties Matkules estrādē pulksten 19.00. Lai vakars turpinātos tādā pat noskaņā pulksten 22.00 būs balle, kurā spēlēs "Silmaču" kāzu kapella. Dalība pasākumā par maksu. Adrese: Matkules estrāde, Matkule, Matkules pagasts, Kandavas novads. Vairāk informācijas kandava.lv.

Sestdien, 22.jūnijā pulksten 20.00 pie Slampes kultūras pils saulgriežu svētki tiks ielīgoti ar amatiermākslas kolektīvu koncertu. Pēc koncerta balle ar duetu "Es un Viņš". Neierastākam vakaram visus priecēs uguns šovs pusnaktī. Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 20005704, Fb.com/SlampesKulturaspils/

Svētdien, 23.jūnijā Ragaciemā ir iespēja sākt skaisti līgot jau no pulksten 19.30. Pulksten 20.00 svētku noskaņās visus ievirzīs iešana tradicionālās rotaļās un deju dejošana kopā ar Ogres danču klubu un tā vadītāju Ainaru Sviķi, folkloristiem un muzikantiem. Puksten 21.00 tiks veikts rituāls, lai iedegtos Jāņuguns. Savukārt no pulksten 22.00 zaļumballē spēlēs grupa "Tutti Frutti". Lai vakars būtu izdevies jāņem līdzi jautras dziesmas dziedāšanai, ērtus apavus, lai kājas nenogurst dejojot un cienastiņu, lai nepietrūkst enerģija. Adrese: Ragaciema Sedums, Ragaciems, Lapmežciema pagasts, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālruni 24119767, enguresnovads.lv.

Svētdien, 23.jūnijā pulksten 20.00 Līgo vakarā Kandavā būs iespēja noskatīties režisora Voldemāra Šoriņa iestudēto izrādi "Preilenīte", kurā piedalīsies pašmāju aktieri. Izrādi papildinās grupa "Miera Vējos" un Kandavas novada dziedātāji un dejotāji. No pulksten 22.00 būs iespēja izkustināt kājas zaļumballē, kurā piedalīsies tādas populāras latviešu mūzikas grupas kā "Dakota", "Credo" un "Roja". Visa vakara garumā darbosies arī bufete. Dalība pasākumā par maksu. Adrese: Brīvdabas estrāde "Ozolāji", Kandava. Vairāk informācijas kandava.lv.

Svētdien, 23.jūnijā no pulksten 21.00 Zantē būs līgošana kopā ar jautru uzvedumu "Trīnes grēki", kurā visus priecēs Zantes kultūras nama deju kolektīvi. Pulksten 23.00 zaļumballe kopā ar Juri Pavlovu. Adrese: Zantes brīvdabas estrāde, Zante, Kandavas novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29753797, kandava.lv.

Uz Līgo vakara Zaļumballēm svētdienas, 23.jūnijā aicina arī citu pagastu un novadu centros. Tā piemēram, Zemītē spēlēs grupa "Vinils", Cērē grupa "Līdzsvars", bet Jaunpilī visus nakts garumā priecēs grupa "Lustīgais blumīzers". Vairāk informācijas visittukums.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.07.2020 - 20.07.2020 Muzikālās brokastis Siguldā Siguldas novada TIC
Svētdien, 19. jūlijā, plkst. 11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā, Muzikālo brokastu cikla koncertā, ikviens aicināts baudīt Kremerata Baltica solistu | Skatīt vairāk
Latvija
Daugavpils novada dabas objekti TAKA
Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk
Vasaras maigums Baltic Beach Hotel & SPA
Lutinošas brīvdienas Jūrmalā. Baseins ar siltu jūras ūdeni, SPA programma pēc izvēles, bagātīgas brokastis ar skatu uz jūru un ērts numurs saldam | Skatīt vairāk
189 EUR
VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS” TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37568378sec.